Noorderplassen
FlevolandAlmereNoorderplassen

Noorderplassen, Almere

Wijk in Almere

6.6
Bewoners geven Noorderplassen een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Noorderplassen heeft 8.050 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 2.819 woningen in NoorderplassenMomenteel staan er 47 te koop en 8 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NoorderplassenOp basis van geregistreerde woningen

Noorderplassen bevindt zich in de provincie Flevoland, in de gemeente Almere De wijk heeft een totaal oppervlakte van 698 hectare, waarvan 409 hectare land en 290 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK003431. Het postcodegebied is 1316AM-1319HD.

Inwoners

Noorderplassen telt 8.050 inwoners. Hiervan is 51,1% man en 48,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,3%). De overige leeftijden zijn 26,8% voor '45 tot 65 jaar', 24,2% voor '0 tot 15 jaar', 11,7% voor '15 tot 25 jaar' en 8,0% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 54,7% is ongehuwd, 38,4% is gehuwd, 5,5% is gescheiden en 1,5% is verweduwd. 4.630 inwoners komen uit Nederland, 720 komen uit Europa en 2.695 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.895 huishoudens in Noorderplassen. 19,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,5% huishoudens zonder kinderen en 55,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Noorderplassen zijn er 5.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €52.500, wat €15.100 (40%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €38.000, wat €7.200 (23%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Noorderplassen zijn hoogopgeleid. 41,9% heeft HBO of WO, 36,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 21,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 8.050 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 5.957 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Noorderplassen ontvangt 10% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 520 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Noorderplassen zijn er 2.819 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €547.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 17% huurwoningen en 83% koopwoningen. Van de woningen is 83% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Noorderplassen zijn 2000-2010 (56%) en 2010-2020 (32%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Noorderplassen. De nieuwste aangeboden woning is Schootsteek 10 door Vesta Makelaars Almere. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Noorderplassen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Noorderplassen. De meest recentelijke woning is Grootzeil 100 aangeboden door Van der Linden. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Noorderplassen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Noorderplassen.

Energie

In Noorderplassen zijn er 2.860 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (87%), B (9%) en A+ (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in Noorderplassen 3.640 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 38% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 40 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 96% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
2,8 km
Ziekenhuis
5,2 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
3,9 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
3,9 km
Bekijk woningen in Noorderplassen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Noorderplassen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Noorderplassen

Kaart van Noorderplassen West-Oost
6.6Noorderplassen West-OostBuurt
Noorderplassen West-ZuidBuurt
6.6
Bewoners geven Noorderplassen een ruime voldoende
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
6.6
Miguel
Gezin · tussenwoning
Goede buurt

Het is een goede buurt met alles erin alleen niks te doen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
570Eenpersoonshuishoudens
710Huishoudens zonder kinderen
1.615Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€38.000 P.J.gemiddeld per inwoner24% boven landelijk gemiddelde
€52.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger41% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Noorderplassen in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Noorderplassen

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€652.763
gemiddeld▼ 13,4%
€659.500
mediaan▼ 5,7%
38 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.455
gemiddeld▲ 2,8%
€4.583
mediaan▲ 9,2%
+32% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen ▲ 48,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
105
verkopen in afgelopen jaar
159 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+32%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
111 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
14
verhuringen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+7%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Noorderplassen
40
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Noorderplassen
3.640
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Noorderplassen

Welk type woningen overheerst in Noorderplassen?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (44%).

Hoe duur zijn huizen in Noorderplassen?

Een koopwoning in Noorderplassen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €684.514 (€4.330 per m²). Daarmee ligt het 32% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 13%.

Wat is de huurprijs in Noorderplassen?