Schagen-Oost
Noord-HollandSchagenSchagen-Oost

Schagen-Oost, Schagen

Wijk in Schagen

6.6
Bewoners geven Schagen-Oost een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Schagen-Oost heeft 4.405 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.838 woningen in Schagen-OostMomenteel staan er 21 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Schagen-OostOp basis van geregistreerde woningen

Schagen-Oost bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Schagen De wijk heeft een totaal oppervlakte van 453 hectare, waarvan 444 hectare land en 9 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK044117. Het postcodegebied is 1741DA-1741XZ.

Inwoners

Schagen-Oost telt 4.405 inwoners. Hiervan is 48,9% man en 51,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,8%). De overige leeftijden zijn 21,6% voor '25 tot 45 jaar', 18,7% voor '65 jaar of ouder', 18,3% voor '0 tot 15 jaar' en 13,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,2% is ongehuwd, 38,1% is gehuwd, 6,2% is gescheiden en 5,3% is verweduwd. 3.820 inwoners komen uit Nederland, 195 komen uit Europa en 390 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.705 huishoudens in Schagen-Oost. 29,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,2% huishoudens zonder kinderen en 42,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schagen-Oost zijn er 3.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.000, wat €4.600 (12%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.700, wat €2.900 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Schagen-Oost zijn hoogopgeleid. 41,0% heeft HBO of WO, 37,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 21,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.405 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 3.172 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Schagen-Oost ontvangt 22% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 740 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schagen-Oost zijn er 1.838 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €406.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schagen-Oost zijn 1990-2000 (37%) en 2000-2010 (28%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Schagen-Oost. De nieuwste aangeboden woning is Leng 47 door Huispedia. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Schagen-Oost.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schagen-Oost. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schagen-Oost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schagen-Oost.

Energie

In Schagen-Oost zijn er 1.882 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (56%), B (27%) en C (7%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schagen-Oost 2.710 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 860 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 12% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
1,1 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
0,9 km
Bekijk woningen in Schagen-Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schagen-Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Schagen-Oost

Kaart van Hoep-Noord
6.6Hoep-NoordBuurt
Kaart van Hoep-Zuid
Hoep-ZuidBuurt
Kaart van Nes en Buitengebied
Nes en BuitengebiedBuurt
Kaart van Nes-Noord
Nes-NoordBuurt
6.6
Bewoners geven Schagen-Oost een ruime voldoende
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
6.6
Dionne
Gezin · vrijstaand huis
Hoep-Noord18-11-2023
Een mooie buurt en bereikbaar

Het is een mooie buurt met mooie huizen. Redelijk rustig en geen last van buren. Een huis krijgen in deze buurt is vrijwel onmogelijk, want er is geen plek meer voor nieuwe huizen en er staan er ook geen te koop.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
495Eenpersoonshuishoudens
480Huishoudens zonder kinderen
730Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.700 P.J.gemiddeld per inwoner10% boven landelijk gemiddelde
€42.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Schagen-Oost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Schagen

Cijfers van gemeente Schagen vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€502.667
gemiddeld▼ 25,5%
€492.000
mediaan▼ 27,1%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.264
gemiddeld▲ 2,2%
€4.325
mediaan▲ 3,7%
-3% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▲ 1.254,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
279
verkopen in afgelopen jaar
148 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-3%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
71 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21
verhuringen in afgelopen jaar
221 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schagen-Oost
860
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Schagen-Oost
2.710
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Schagen-Oost

Wat kost een koopwoning in Schagen-Oost?

Een koopwoning in Schagen-Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €504.823 (€3.662 per m²).

Wat is de gemiddelde huur in Schagen-Oost?

Een huurwoning in Schagen-Oost kostte gemiddeld €1.609 per maand (€12 per m²). Dat is 23% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Schagen-Oost?

Wijk Schagen-Oost telt 4.405 inwoners. Veel gezinnen: 43% van de huishoudens heeft kinderen.