Terschuur
Gelderland›Barneveld›Terschuur

Terschuur, Barneveld

Wijk in Barneveld

10.0
Bewoners geven Terschuur een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Terschuur heeft 1.540 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 561 woningen in TerschuurMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in TerschuurOp basis van geregistreerde woningen

Terschuur bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Barneveld De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.343 hectare, waarvan 1.324 hectare land en 19 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK020358. Het postcodegebied is 3771LM-3784XC.

Inwoners

Terschuur telt 1.540 inwoners. Hiervan is 52,6% man en 47,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,6%). De overige leeftijden zijn 20,8% voor '25 tot 45 jaar', 18,2% voor '65 jaar of ouder', 17,9% voor '0 tot 15 jaar' en 14,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,1% is ongehuwd, 48,7% is gehuwd, 3,9% is gescheiden en 2,6% is verweduwd. 1.430 inwoners komen uit Nederland, 50 komen uit Europa en 60 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 565 huishoudens in Terschuur. 22,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,4% huishoudens zonder kinderen en 42,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Terschuur zijn er 1.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.800, wat €400 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.900, wat €1.000 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Terschuur zijn middelbaar opgeleid. 48,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,6% heeft VMBO of MBO 1 en 24,1% heeft HBO of WO.

Van de 1.540 inwoners heeft ongeveer 82% betaald werk, wat neerkomt op 1.263 mensen. Dit is 10% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (71%), terwijl 29% als zelfstandige actief is. In Terschuur ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 240 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Terschuur zijn er 561 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €606.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 23% huurwoningen en 77% koopwoningen. Van de woningen is 77% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Terschuur zijn 1950-1970 (22%) en 2000-2010 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Terschuur. De nieuwste aangeboden woning is Hoevelakenseweg 130 door Wolfsgoed Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Terschuur.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Terschuur. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Terschuur.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Terschuur.

Energie

In Terschuur zijn er 292 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (31%), A (24%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Terschuur 3.970 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 56% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.180 m³ per jaar 48% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
3,3 km
Apotheek
4,5 km
Ziekenhuis
8,0 km
Supermarkt
2,4 km
Treinstation
5,5 km
Dagverblijf
2,9 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
5,7 km
Bekijk woningen in Terschuur

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Terschuur

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Terschuur

Kaart van Blankenhoef
BlankenhoefBuurt
Kaart van Buitengebied Terschuur
Buitengebied TerschuurBuurt
10.0
Bewoners geven Terschuur een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Terschuur

Praat mee
10
Samantha van Maanen
Gezin
terschuur
20-10-2023
Friendly and welcoming

Terschuur is a very nice town where people are very friendly and welcoming. It is calm place where children can play safely.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
125Eenpersoonshuishoudens
200Huishoudens zonder kinderen
240Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€41.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
71%van de werkenden is in loondienst
29%van de werkenden is zelfstandig
82%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Terschuur
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Terschuur

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
25
verkopen in afgelopen jaar
196 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+76%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Terschuur
1.180
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Terschuur
3.970
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Terschuur

Hoe ziet de woningvoorraad in Terschuur eruit?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (53%).

Wat kost een koopwoning in Terschuur?

Een koopwoning in Terschuur werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €929.660 (€4.829 per m²). Daarmee ligt het 76% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Terschuur?

Wijk Terschuur telt 1.540 inwoners. Veel gezinnen: 42% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Terschuur?

Het woningaanbod in Terschuur is opvallend zuinig: 73% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.180 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Terschuur?

Vanuit Terschuur bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,4 km, een huisarts op 3,3 km, een treinstation op 5,5 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen