West

West, Veenendaal

Wijk in Veenendaal

8.2
Bewoners geven West een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 12 reacties
Bekijk
West heeft 15.090 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 6.056 woningen in WestMomenteel staan er 47 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WestOp basis van geregistreerde woningen

West bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Veenendaal De wijk heeft een totaal oppervlakte van 536 hectare, waarvan 531 hectare land en 5 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK034505. Het postcodegebied is 3904DA-3906ZP.

Inwoners

West telt 15.090 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,3%). De overige leeftijden zijn 22,7% voor '25 tot 45 jaar', 20,7% voor '65 jaar of ouder', 17,2% voor '0 tot 15 jaar' en 12,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,6% is ongehuwd, 49,0% is gehuwd, 5,5% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 12.820 inwoners komen uit Nederland, 660 komen uit Europa en 1.610 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.085 huishoudens in West. 24,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,1% huishoudens zonder kinderen en 40,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In West zijn er 12.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.200, wat €200 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.900, wat €900 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van West zijn middelbaar opgeleid. 47,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,7% heeft HBO of WO en 23,8% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 15.090 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 10.110 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In West ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.680 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In West zijn er 6.056 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €411.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 26% huurwoningen en 74% koopwoningen. Van de woningen is 74% in particulier bezit, 20% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in West zijn 1980-1990 (40%) en 1970-1980 (31%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in West. De nieuwste aangeboden woning is Schadijk 58 door Van Schuppen Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in West.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in West. De meest recentelijke woning is Vondellaan 110 aangeboden door Ginkel Bemmelen NVM Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor West.

Energie

In West zijn er 6.346 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (56%), B (22%) en A (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in West 2.730 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.030 m³ per jaar 5% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
2,4 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in West

Kaart van Dichtersbuurt
8.3DichtersbuurtBuurt
Kaart van Vogelbuurt
7.9VogelbuurtBuurt
Kaart van Schepenbuurt
8.4SchepenbuurtBuurt
Kaart van Componistenbuurt
8.4ComponistenbuurtBuurt
Kaart van Pioniersbuurt
8.9PioniersbuurtBuurt
Kaart van De Faktorij en De Vendel
De Faktorij en De VendelBuurt
Kaart van De Kooi
De KooiBuurt
Kaart van Hondzenelleboog
HondzenelleboogBuurt
8.2
Bewoners geven West een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 12 reacties

Praat mee
8.9
gerda
Gezin · Appartement
Dichtersbuurt23-04-2026
goed

ik heb geen zin om dit in te vullen

9.1
Timothy
Gezin · Overig
Dichtersbuurt20-04-2026
Een rustige buurt met veel voorzieningen

Fantastisch!!!

8.9
Carlo Gorter
Gezin · Tussenwoning
Pioniersbuurt25-02-2026
Fijn en rustig

Fijne buurt om te wonen, alles in de buurt op loopafstand

7.9
Gonja Bouman
Samenwonend · Tussenwoning
Dichtersbuurt06-07-2025
hele fijne buurt, met omzien naar elkaar

We wonen hier vanaf het begin. Onze kinderen zijn hier groot geworden.Iedereen ging naar het Baken, waardoor er veel contact was. Voldoende speelgelegenheid en een grote tuin.Nog steeds veel buren vanaf het begin met leuk contact. De straat is breed, met veel groen. We kijken niet bij elkaar op het bord, haha. Voorlopig blijven we nog wel!

8.5
Sem
Gezin · Overig
Schepenbuurt03-07-2025
Heerlijk opgroeien, je zit heel centraal

We hebben een fijne groep waar we met allemaal gezinnen dingen organiseren, scholen zijn dichtbij, winkels, station, speeltuinen. Kortom alles zit dichtbij het is helemaal prima. Weinig hangjongeren of zwervers dus veiligheid is goed, vaak gemeente die schoonmaken in de wijk, er zijn meerdere parkjes en sloten etc

7.8
Arlo
Gezin · Tussenwoning
Vogelbuurt16-04-2025
Gezellige buurt

De omgeving is best mooi, met prima huizen, en veel faciliteiten in de buurt. Over het algemeen vriendelijke mensen.

7.3
Lucas
Gezin · Overig
Dichtersbuurt01-03-2025
Prima buurt, maar saai en weinig te doen

Ik woon er al een tijdje en het is een mooie rustige buurt. Het grootste probleem is het feit dat er weinig te doen is in de buurt en helaas is er weinig natuur.

8.4
Alda
Gezin · Overig
Schepenbuurt09-02-2025
Rustig vlakbij de natuur

Fijne buurt om in te wonen. Vlakbij het bos, winkels, openbaar vervoer en sport voorzieningen. Rustige buurt met speel mogelijkheden voor de kinderen. Dichtbij scholen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.500Eenpersoonshuishoudens
2.135Huishoudens zonder kinderen
2.450Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€37.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€549.796
gemiddeld▲ 13,9%
€489.500
mediaan▲ 10,9%
27 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.376
gemiddeld▲ 11,2%
€4.113
mediaan▲ 3,6%
-1% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
32 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
200
verkopen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-1%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
West
1.030
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
West
2.730
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over West

Welk type woningen overheerst in West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 73% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (51%).

Hoe duur zijn huizen in West?

Een koopwoning in West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €514.247 (€4.098 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 14%.

Is West een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven West een 8,2 uit 10 op basis van 12 reviews. Het sterkst scoort onderwijs (9,1), het zwakst natuur en groen (7,8).

Hoe is de bevolking van West samengesteld?

Wijk West telt 15.090 inwoners. Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit West?

Vanuit West bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,0 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 1,2 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in West?

Op dit moment vind je in West 47 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk