Woudhoek
Zuid-HollandSchiedamWoudhoek

Woudhoek, Schiedam

Wijk in Schiedam

7.5
Bewoners geven Woudhoek een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Woudhoek heeft 7.320 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 3.319 woningen in WoudhoekMomenteel staan er 20 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WoudhoekOp basis van geregistreerde woningen

Woudhoek bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Schiedam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 101 hectare, waarvan 98 hectare land en 3 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK060609. Het postcodegebied is 3123AA-3123TC.

Inwoners

Woudhoek telt 7.320 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (27,0%). De overige leeftijden zijn 24,9% voor '45 tot 65 jaar', 22,7% voor '25 tot 45 jaar', 15,0% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,0% is ongehuwd, 41,7% is gehuwd, 8,5% is gescheiden en 6,7% is verweduwd. 5.410 inwoners komen uit Nederland, 510 komen uit Europa en 1.400 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 3.330 huishoudens in Woudhoek. 36,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,5% huishoudens zonder kinderen en 34,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Woudhoek zijn er 5.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.292, wat €3.108 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.419, wat €2.381 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Woudhoek zijn middelbaar opgeleid. 47,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,9% heeft VMBO of MBO 1 en 22,3% heeft HBO of WO.

Van de 7.320 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 4.685 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Woudhoek ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.780 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Woudhoek zijn er 3.319 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 44% huurwoningen en 56% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 35% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Woudhoek zijn 1980-1990 (65%) en 1970-1980 (32%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Woudhoek. De nieuwste aangeboden woning is Van Dalsumlaan 23 door Anke Bodewes Makelaardij o.g. B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Woudhoek.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Woudhoek. De meest recentelijke woning is Muiderslotstraat 46 aangeboden door Vesteda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Woudhoek.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Woudhoek.

Energie

In Woudhoek zijn er 3.361 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (57%), B (21%) en A (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Woudhoek 2.442 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 8% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 791 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 19% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,9 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
3,0 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
4,9 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Woudhoek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Woudhoek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Woudhoek

Kaart van Botenbuurt
7.5BotenbuurtBuurt
Kaart van Ambachtenbuurt
AmbachtenbuurtBuurt
Kaart van Kastelenbuurt
KastelenbuurtBuurt
Kaart van Toneelspelersbuurt
ToneelspelersbuurtBuurt
7.5
Bewoners geven Woudhoek een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
7.5
Tim
Gezin · Tussenwoning
Botenbuurt04-04-2025
Rustig en weinig verkeer

Er is weinig interactie met buren en soms is er wel gezeik met de parkeer situatie maar verder is het goed wonen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.225Eenpersoonshuishoudens
950Huishoudens zonder kinderen
1.155Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.419 P.J.gemiddeld per inwoner7% onder landelijk gemiddelde
€34.292 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Woudhoek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Woudhoek

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€346.900
gemiddeld▼ 5,8%
€369.500
mediaan▲ 10,3%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.805
gemiddeld▲ 5,3%
€3.642
mediaan▲ 4,2%
-23% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
33 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
35
verkopen in afgelopen jaar
108 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
66 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
112 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Woudhoek
791
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Woudhoek
2.442
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Woudhoek

Hoe ziet de woningvoorraad in Woudhoek eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 97% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (44%).

Wat kost een koopwoning in Woudhoek?

Een koopwoning in Woudhoek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €401.957 (€3.739 per m²). Daarmee ligt het 23% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 6%.

Hoe is de bevolking van Woudhoek samengesteld?

Wijk Woudhoek telt 7.320 inwoners. Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Woudhoek?

Vanuit Woudhoek bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 1,9 km, een treinstation op 4,9 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Woudhoek?

Op dit moment vind je in Woudhoek 20 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk