Woning te koop: De Ruyterstraat 1G, Huizen
KopenHuizenOude DorpDe NoordDe Ruyterstraat 1G

De Ruyterstraat 1G

De Noord, Huizen

€ 489.000
Buurt De Noord, HuizenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ekoplaza op 316m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Huizen

Dit appartement aan de De Ruyterstraat 1G in Huizen ademt de sfeer van een klassiek jaren '30-pand, maar dan met een modern energielabel A. Met 71 m² woonoppervlak is het compact en overzichtelijk. De vraagprijs van €489.000 is aan de hoge kant voor de oppervlakte, maar scherp in vergelijking met andere woningen in Huizen.

De Noord: een levendige buurt

De Ruyterstraat ligt in de buurt De Noord, een oude wijk met veel vooroorlogse bebouwing. De buurt telt ruim 3500 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid, maar toch voelt het dorps aan. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten zien dat het een gemêleerde buurt is met veel eenpersoonshuishoudens.

Dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij Ekoplaza om de hoek (op 316 meter) of bij Albert Heijn (367 meter). Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals PCBS Beatrixschool (245 meter) en dr. Maria Montessorischool (366 meter). Het voortgezet onderwijs is iets verder, maar nog steeds goed bereikbaar. De gemeente Huizen biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Groot Amsterdam Makelaardij B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 489.000
Prijs per m²€ 6.887
Woonoppervlakte71m²
Perceeloppervlakte660m²
Bouwjaar1939
EnergielabelA
BuurtDe Noord
WijkOude Dorp
GemeenteHuizen

Locatie

De Ruyterstraat 1G, Huizen

Buurt statistieken

Gegevens uit De Noord

Inwoners3.570
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit De Noord

Woningvoorraad1.728
Gem. WOZ-waarde€ 474.000
Koopwoningen62%
Huurwoningen38%

Supermarkten

22 binnen 5 km

Ekoplaza
Havenstraat 4
316m
Albert Heijn
Lindenlaan 10
367m
SPAR express
Eemlandweg 9 - 11
777m

Scholen

39 binnen 5 km

PCBS Beatrixschool
Basisonderwijs · 192 leerlingen
245m
dr. Maria Montessorischool
Basisonderwijs · 311 leerlingen
366m
PCBS Van der Brugghenschool
Basisonderwijs · 257 leerlingen
484m

Veelgestelde vragen

Over De Ruyterstraat 1G, Huizen

Welk energielabel heeft De Ruyterstraat 1G?

De woning aan De Ruyterstraat 1G in Huizen heeft energielabel A.

Is €489.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €489.000 ligt 42% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€846.667), maar dat komt doordat dit appartement met 71 m² veel kleiner is dan het buurtgemiddelde van 180 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.233, wat neerkomt op €371.543 voor 71 m². De vraagprijs is dus hoger dan het gemiddelde per m², maar dat kan komen door de goede staat en het energielabel A.

Hoe is de buurt De Noord om in te wonen?

De Noord is een oude, levendige buurt met veel vooroorlogse woningen. Er wonen ongeveer 3.570 mensen, met een mix van alleenstaanden (710) en gezinnen (520 huishoudens met kinderen). De buurt heeft een stedelijk karakter met een omgevingsadressendichtheid van 1.678 adressen per km². Er zijn veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en een park.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 66,7% van de koopwoningen label B en 33,3% label D of lager. Label A is dus bovengemiddeld zuinig, wat lagere energiekosten betekent. Het exacte bedrag hangt af van je verbruik, maar je kunt rekenen op een lage energierekening.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. PCBS Beatrixschool zit op 245 meter, dr. Maria Montessorischool op 366 meter, PCBS Van der Brugghenschool op 484 meter en De Flevoschool op 531 meter. Voor voortgezet onderwijs is Erfgooiers College op 1.052 meter, met gymnasium, atheneum, havo en mavo.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in het meest recente jaar 119 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een buurt van deze omvang. Het is altijd verstandig om zelf een gevoel bij de buurt te krijgen door er een keer rond te lopen.