Woning te koop: Kolensteeg 2, Houten

Kolensteeg 2

Oude Dorp, Houten

€ 669.000
Buurt Oude Dorp, HoutenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 36m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Wonen in een monumentaal jasje

Deze woning aan de Kolensteeg 2 in Houten ademt historie. Het pand uit 1896 is van binnen volledig gemoderniseerd naar energielabel A++, waardoor je het comfort van nu hebt in een karakteristiek jasje. Met 94 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte maar complete woning. De vraagprijs van €669.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan dit type woningen in Houten. Bekijk ook andere woningen in Houten voor een prijsvergelijking.

Oude Dorp: dorps sfeer, stedelijke voorzieningen

De buurt Oude Dorp is het historische hart van Houten, waar oude boerderijen en nieuwbouw elkaar afwisselen. Een bewoner zegt: "Houten is steeds meer aan het vernieuwen, zonder de sfeer van het oude dorp te verliezen. Een goede combi naar mijn mening!" De buurt telt ruim 2000 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt Oude Dorp heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat voorzieningen dichtbij zijn.

Dagelijks leven om de hoek

De Albert Heijn ligt naast de deur, op 36 meter. Voor de dagelijkse boodschappen hoef je dus de straat niet uit. Ook de SPAR express is om de hoek. Voor het onderwijs zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Van Harte School op twee straten verder. Het station is tien minuten lopen. De gemeente Houten biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Brecheisen Makelaars Houten B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 669.000
Prijs per m²€ 7.117
Woonoppervlakte94m²
Perceeloppervlakte142m²
Bouwjaar1896
EnergielabelA++
BuurtOude Dorp
WijkHouten Noord-West
GemeenteHouten

Locatie

Kolensteeg 2, Houten

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.4
J
20-11-2023
Nieuwe huizen in het oude dorp

Houten is steeds meer aan het vernieuwen, zonder de sfeer van het oude dorp te verliezen. Een goede combi naar mijn mening!

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Dorp

Inwoners2.050
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Albert Heijn
Plein 13
36m
SPAR express
De Poort 6 A
198m
Albert Heijn
Onderdoor 66
942m

Scholen

32 binnen 5 km

Van Harte School
Basisonderwijs · 229 leerlingen
143m
Johannes Bogermanschool
Basisonderwijs · 222 leerlingen
657m
Montessori Basisschool Houten
Basisonderwijs · 262 leerlingen
657m

Veelgestelde vragen

Over Kolensteeg 2, Houten

Welk energielabel heeft Kolensteeg 2?

De woning aan Kolensteeg 2 in Houten heeft energielabel A++.

Is €669.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €669.000 is aan de hoge kant voor een woning van 94 m² in Houten. Het energielabel A++ en de monumentale uitstraling kunnen de prijs verklaren. Vergelijk met andere woningen in de buurt om te zien of het marktconform is.

Hoe is de buurt Oude Dorp om in te wonen?

Oude Dorp is een levendige buurt met een dorps karakter. Er zijn veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en een treinstation. De bewoners waarderen de combinatie van historie en vernieuwing.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel A++, wat betekent dat hij zeer energiezuinig is. Dit label is het best haalbare en zorgt voor lage energiekosten. Het is een groot pluspunt voor een woning uit 1896.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Van Harte School op 143 meter en Johannes Bogermanschool op 657 meter. Ook voortgezet onderwijs is dichtbij, met College de Heemlanden op 681 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Houten ligt op 2,6 kilometer afstand, ongeveer tien minuten lopen. Dit is handig voor reizen naar Utrecht of andere steden.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

De buurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 2004, wat betekent dat het sterk stedelijk is. Toch voelt Oude Dorp dorps aan door de historische bebouwing en groene plekken.

Brecheisen Makelaars Houten B.V.
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Brecheisen Makelaars Houten B.V.