Woning te koop: Kruisstraat 16, 'S-Hertogenbosch

Kruisstraat 16

Binnenstad centrum, Den Bosch

€ 1.650.000
Buurt Binnenstad centrum, 'S-HertogenboschBekijk buurt
Al 588 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 93 dagen
Jumbo op 130m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
43% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Wonen in een monument

Deze woning aan de Kruisstraat 16 in 's-Hertogenbosch ademt geschiedenis. Het bouwjaar 1475 maakt het een van de oudste panden van de stad, met authentieke details die je nergens anders vindt. Met 68 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in het hart van de Binnenstad maakt veel goed. De vraagprijs van €1.650.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere woningen in Den Bosch.

Buurt Binnenstad centrum

De buurt Binnenstad centrum is het kloppende hart van de stad. Met 6.960 inwoners is het dichtbevolkt en zeer stedelijk (omgevingsadressendichtheid 4.125). De meeste huishoudens zijn eenpersoons (2.885), en er wonen relatief veel 25- tot 45-jarigen. De sfeer is levendig, met veel restaurants en winkels op loopafstand. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Jumbo (om de hoek, 130 m) of Albert Heijn (twee straten verder, 248 m). Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals OBS De Koningslinde op 2,9 km, een kwartier fietsen. De gemeente Den Bosch biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van parken tot bibliotheek.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder De Huyzerij en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 oktober 2024
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.650.000
Prijs per m²€ 24.265
Woonoppervlakte68m²
Perceeloppervlakte171m²
Bouwjaar1475
BuurtBinnenstad centrum
WijkBinnenstad
GemeenteDen Bosch

Locatie

Kruisstraat 16, 'S-Hertogenbosch

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad centrum

Inwoners6.960
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad centrum

Woningvoorraad4.285
Gem. WOZ-waarde€ 443.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

32 binnen 5 km

Jumbo
Visstraat 54
130m
Albert Heijn
Vughterstraat 46
248m
Albert Heijn
Arena 16
329m

Scholen

12 binnen 5 km

OBS De Koningslinde
Basisonderwijs · 563 leerlingen
2910m
Basisschool Het Molenven
Basisonderwijs · 245 leerlingen
2938m
KC Het IJzeren Kind
Basisonderwijs · 572 leerlingen
2946m

Veelgestelde vragen

Over Kruisstraat 16, 'S-Hertogenbosch

Is €1.650.000 een realistische prijs voor 68 m²?

De vraagprijs ligt 85% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€893.482) en is ook hoger dan de mediaan (€799.500). Het woonoppervlak is met 68 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 148 m². De prijs wordt vooral bepaald door de unieke historische waarde (bouwjaar 1475) en de centrale ligging in de Binnenstad. Vergelijkbare panden zijn schaars, wat de prijs kan opdrijven.

Hoe is de buurt Binnenstad centrum qua veiligheid?

In de buurt zijn in de laatste meting 1.428 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, wat past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel horeca en winkels.

Zijn er basisscholen in de buurt?

De dichtstbijzijnde basisscholen zijn OBS De Koningslinde (2,9 km), Basisschool Het Molenven (2,9 km) en KC Het IJzeren Kind (2,9 km). Deze zijn op fietsafstand. Binnen 5 km zijn er 12 basisscholen.