Woning te koop: Overtoom 463B, Amsterdam

Overtoom 463B

Vondelparkbuurt-West, Amsterdam

€ 297.500
Buurt Vondelparkbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 260m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een compact appartement met een A+ energielabel

Dit appartement aan de Overtoom in Amsterdam is een verrassing: 19 m² woonoppervlak, maar met een energielabel A+ dat je niet vaak ziet in een pand uit 1882. De woning is knus en efficiënt ingedeeld. Met een vraagprijs van €297.500 is dit een scherpe optie vergeleken met andere woningen in Amsterdam.

Vondelparkbuurt-West: levendig en groen

De buurt Vondelparkbuurt-West is een van de meest gewilde plekken van Amsterdam. Met 2.220 inwoners en veel eenpersoonshuishoudens is het een dynamische wijk. De buurt Vondelparkbuurt-West staat bekend om zijn mix van rust en reuring: het Vondelpark is om de hoek, en de Overtoom zelf biedt talloze winkels en horeca. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 8.844.

Het dagelijks leven aan de Overtoom

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Jumbo of Lidl, beide twee straten verder. Voor een uitgebreidere keuze loop je vijf minuten naar de Albert Heijn. Kinderen kunnen naar de Brede School Annie M.G. Schmidt, op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen, van restaurants tot parken.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Amsterdamse Maatschappij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 297.500
Prijs per m²€ 15.658
Woonoppervlakte19m²
Perceeloppervlakte72m²
Bouwjaar1882
EnergielabelA+
BuurtVondelparkbuurt-West
WijkOvertoomse Sluis
GemeenteAmsterdam

Locatie

Overtoom 463B, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Vondelparkbuurt-West

Inwoners2.220
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Vondelparkbuurt-West

Woningvoorraad1.237
Gem. WOZ-waarde€ 692.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen62%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Jumbo
Baarsjesweg 303-305
260m
Lidl
Baarsjesweg 306-309
260m
Albert Heijn
Overtoom 454H
286m

Scholen

195 binnen 5 km

Brede School Annie M.G. Schmidt
Basisonderwijs · 376 leerlingen
237m
Postjes College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 33 leerlingen
514m
OBS Corantijn
Basisonderwijs · 207 leerlingen
557m

Veelgestelde vragen

Over Overtoom 463B, Amsterdam

Welk energielabel heeft Overtoom 463B?

De woning aan Overtoom 463B in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is €297.500 een realistische prijs voor 19 m²?

De vraagprijs van €297.500 komt neer op ongeveer €15.658 per m². Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt ligt op €8.400 per m², maar dat is voor woningen met een gemiddelde oppervlakte van 70 m². Voor een zeer klein appartement met een uitstekend energielabel is deze prijs marktconform, al is het aan de hoge kant per vierkante meter.

Hoe kan een appartement uit 1882 energielabel A+ hebben?

Energielabel A+ is uitzonderlijk voor een pand uit 1882. Dit betekent dat de woning grondig is gerenoveerd met bijvoorbeeld hoogwaardige isolatie, dubbel glas en een moderne installatie. In de buurt heeft geen enkel ander koopaanbod label A+, dus dit is een uniek kenmerk van deze woning.

Wat is de sfeer in de Vondelparkbuurt-West?

De buurt is levendig en stedelijk, met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen. Het Vondelpark is op loopafstand, en de Overtoom biedt een mix van winkels, cafés en restaurants. Het is een populaire plek voor wie van stadse drukte houdt, maar ook groen in de buurt wil.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Brede School Annie M.G. Schmidt op 237 meter. Ook OBS Corantijn en Basisschool Het Winterkoninkje zijn binnen tien minuten lopen bereikbaar.

Hoe snel zijn woningen in deze buurt verkocht?

Gemiddeld staan woningen in de Vondelparkbuurt-West 13 dagen te koop voordat ze verkocht worden. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat de vraag hoog is. Voor deze specifieke woning is er nog geen verkoopinformatie.

Wat is de afstand tot het treinstation?