Woning te koop: Prinsengracht 408, Amsterdam
KopenAmsterdamJordaanPasseerdersgrachtbuurtPrinsengracht 408

Prinsengracht 408

Passeerdersgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.895.000
Buurt Passeerdersgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
AH to go op 199m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal pand aan de Prinsengracht

Deze woning aan de Prinsengracht 408 ademt historie. Het pand uit 1750 is een van de karakteristieke grachtenpanden die de Jordaan zijn iconische uitstraling geven. Met 20 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De vraagprijs van €1.895.000 is aan de hoge kant, maar past bij de exclusieve locatie en het monumentale karakter. Bekijk ook andere woningen in Amsterdam voor een breder beeld van de markt.

De Passeerdersgrachtbuurt

De Passeerdersgrachtbuurt is een levendige buurt in de Jordaan, met 935 inwoners. Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens (425) en een mix van jong en oud. De buurt heeft een zeer hoge stedelijkheidsgraad (omgevingsadressendichtheid 10.357). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de sfeer is typisch Amsterdams: druk, cultureel en vol leven. Meer over de buurt Passeerdersgrachtbuurt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH to go op 2 minuten lopen, of bij Ekoplaza en Albert Heijn op 4-5 minuten. Ook Jumbo is op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan en OBS Leonardo da Vinci, beide op 5 minuten lopen. Het Barlaeus Gymnasium en Huygens College bieden voortgezet onderwijs op 7-8 minuten. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Maarten van Vliet Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.895.000
Prijs per m²€ 94.750
Woonoppervlakte20m²
Perceeloppervlakte73m²
Bouwjaar1750
BuurtPasseerdersgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinsengracht 408, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Passeerdersgrachtbuurt

Inwoners935
Mannen54%
Vrouwen45%

Woningmarkt

Gegevens uit Passeerdersgrachtbuurt

Woningvoorraad648
Gem. WOZ-waarde€ 695.000
Koopwoningen37%
Huurwoningen62%

Supermarkten

151 binnen 5 km

AH to go
Leidsestraat 106 108
199m
Ekoplaza
Elandsgracht 118
331m
Albert Heijn
Elandsgracht 13A
367m

Scholen

219 binnen 5 km

14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
374m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
375m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
478m

Veelgestelde vragen

Over Prinsengracht 408, Amsterdam

Is €1.895.000 een realistische prijs voor 20 m²?

De vraagprijs is hoog voor het oppervlak, maar de locatie aan de Prinsengracht in de Jordaan is uniek. In de buurt zijn recent 26 koopwoningen verkocht met een gemiddelde prijs van €1.171.500. De gemiddelde verkooptijd was 48 dagen. Deze woning is een monumentaal grachtenpand, wat de prijs verklaart.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

De Passeerdersgrachtbuurt heeft een mate van stedelijkheid van 1 (zeer sterk stedelijk) en een omgevingsadressendichtheid van 10.357 adressen per km². Dat betekent dat het een van de dichtstbevolkte buurten van Nederland is, met veel voorzieningen op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisscholen zijn de 14e Montessorischool De Jordaan (374 m) en OBS Leonardo da Vinci (375 m). Voor voortgezet onderwijs zijn er het Barlaeus Gymnasium (558 m) en Huygens College (646 m).