Appartement te koop: Amstel 184-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenAmstel 184-2

Amstel 184-2

Rembrandtplein en omgeving, Amsterdam

€ 800.000
Buurt Rembrandtplein en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
AH to go op 164m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
55% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan de Amstel

Dit appartement aan de Amstel ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Het 19e-eeuwse pand met 85 m² woonoppervlak ligt in het hart van de stad, waar grachten, bruggen en historische gevels het straatbeeld bepalen. De woning is een van de weinige appartementen in Amsterdam die nu te koop staan. Met een vraagprijs van €800.000 is dit aan de hoge kant, maar dat past bij de unieke locatie.

Rembrandtplein e.o.

De buurt Rembrandtplein e.o. is een van de dichtstbevolkte van Amsterdam, met 900 inwoners op een klein oppervlak. De meeste huishoudens bestaan uit alleenstaanden, en de gemiddelde leeftijd ligt tussen 25 en 45 jaar. Het is een levendige buurt met veel horeca en cultuur om de hoek. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (twee straten verder) of bij de Ekoplaza op vijf minuten lopen. Voor een snelle hap is er een AH to go naast de deur. Kinderen kunnen naar basisscholen als De Witte Olifant (vijf minuten lopen) of ASVO (tien minuten lopen). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hoekstra en van Eck aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 800.000
Prijs per m²€ 9.412
Woonoppervlakte85m²
Perceeloppervlakte79m²
Bouwjaar1898
BuurtRembrandtplein en omgeving
WijkGrachtengordel-Zuid
GemeenteAmsterdam

Locatie

Amstel 184-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Rembrandtplein en omgeving

Inwoners900
Mannen56%
Vrouwen44%

Woningmarkt

Gegevens uit Rembrandtplein en omgeving

Woningvoorraad536
Gem. WOZ-waarde€ 639.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen79%

Supermarkten

155 binnen 5 km

AH to go
Metrostation Waterloopln 1
164m
Albert Heijn
Utrechtsestraat 17
208m
Ekoplaza
Waterlooplein 131
313m

Scholen

214 binnen 5 km

De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
482m
ASVO
Basisonderwijs · 319 leerlingen
630m
St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
730m

Veelgestelde vragen

Over Amstel 184-2, Amsterdam

Is €800.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €800.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs van €526.200 in de buurt, maar dat is logisch voor een woning aan de Amstel. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €9.146, wat voor dit appartement van 85 m² neerkomt op €9.412 per m². Dat is iets hoger dan het gemiddelde, maar de locatie is uitzonderlijk.

Hoeveel appartementen zijn er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er slechts 2 koopwoningen te koop in de buurt Rembrandtplein e.o. Het aanbod is dus zeer beperkt. Ter vergelijking: in de afgelopen periode zijn er 25 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 50 dagen.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

De buurt is zeer sterk stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 9.219 adressen per km². Dat betekent dat je midden in de stad woont, met alle voorzieningen en levendigheid die daarbij horen.

Zijn er basisscholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is De Witte Olifant op 482 meter (ongeveer 5 minuten lopen). Ook ASVO (630 m) en St. Antoniusschool (730 m) zijn goed bereikbaar.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,07 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte tramrit.

Wat voor type woningen zijn er in de buurt?

De buurt bestaat voornamelijk uit appartementen: slechts 6% van de woningen zijn eengezinswoningen. Ongeveer 20% van de woningen is een koopwoning, de rest is huur. Veel panden zijn gebouwd voor 1945 (66,7%).

Hoekstra en van Eck
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen