Appartement te koop: Bolwerkstraat 2, Leiden
Onder bod
KopenLeidenAppartementenBolwerkstraat 2

Bolwerkstraat 2

Levendaal-Oost, Leiden

€ 650.000
Buurt Levendaal-Oost, LeidenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Dekamarkt op 44m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in hartje Leiden

Dit appartement aan de Bolwerkstraat 2 ademt de sfeer van de historische binnenstad, maar dan in een modern jasje uit 1991. Met 113 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. De woning heeft energielabel A, wat betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. De vraagprijs van €650.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Leiden, maar de ruime opzet en het energielabel maken het een marktconforme optie.

Levendaal-Oost: levendig en centraal

De buurt Levendaal-Oost ligt in het hart van de Leidse binnenstad. Het is een dichtbevolkte wijk met veel studenten en jonge werkenden. Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 8,75. Een bewoner zegt: "Fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt." De buurt Levendaal-Oost telt bijna 2900 inwoners, waarvan het merendeel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en weinig gezinnen met kinderen.

Dagelijks leven om de hoek

De Dekamarkt zit op 44 meter afstand, dus voor je dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet uit. Ook de Hoogvliet en Albert Heijn zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen zijn er verschillende basisscholen en middelbare scholen in de buurt, zoals het Stedelijk Gymnasium Leiden op vijf minuten lopen. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via LEK® makelaars & taxateurs B.V. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 650.000
Prijs per m²€ 5.752
Woonoppervlakte113m²
Perceeloppervlakte2944m²
Bouwjaar1991
EnergielabelA
BuurtLevendaal-Oost
WijkBinnenstad-Zuid
GemeenteLeiden

Locatie

Bolwerkstraat 2, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.8
TB
21-08-2024
Levendig en gezellig

Fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Levendaal-Oost

Inwoners2.895
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Levendaal-Oost

Woningvoorraad1.484
Gem. WOZ-waarde€ 412.000
Koopwoningen25%
Huurwoningen75%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Dekamarkt
Levendaal 140
44m
Hoogvliet
Levendaal 20
344m
Albert Heijn
Hooigracht 85
529m

Scholen

87 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena)
Voortgezet onderwijs · 795 leerlingen
547m
Bonaventura College Burggravenlaan
Voortgezet onderwijs · 498 leerlingen
616m
Bonaventura Agora Leiden
Voortgezet onderwijs · 1464 leerlingen
633m

Veelgestelde vragen

Over Bolwerkstraat 2, Leiden

Welk energielabel heeft Bolwerkstraat 2?

De woning aan Bolwerkstraat 2 in Leiden heeft energielabel A.

Is €650.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €650.000 ligt 22% boven de gemiddelde vraagprijs van €533.600 in de buurt. De mediaanprijs in Levendaal-Oost is €425.000. Wel is dit appartement met 113 m² groter dan het buurtgemiddelde van 93 m², en heeft het een uitstekend energielabel A. De prijs is aan de hoge kant, maar de combinatie van grootte, energiezuinigheid en locatie kan dit rechtvaardigen.

Hoe is de buurt Levendaal-Oost om in te wonen?

Levendaal-Oost is een levendige en veilige buurt, volgens de enige beschikbare beoordeling (8,75). Alles ligt binnen handbereik: supermarkten, scholen en het centrum. De buurt is dichtbevolkt met veel studenten en jonge alleenstaanden. Het is een typische binnenstadswijk met veel historische panden, al is dit appartement uit 1991.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,3 kilometer afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Dat is prima voor een binnenstadslocatie.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, waaronder een Dekamarkt op 44 meter. Ook zijn er diverse scholen voor basis- en voortgezet onderwijs binnen tien minuten lopen. Daarnaast zijn er restaurants, een bibliotheek en een park op korte afstand.

Hoeveel kost dit appartement per vierkante meter?

De prijs per vierkante meter is ongeveer €5.752 (€650.000 / 113 m²). Dat is iets hoger dan het buurtgemiddelde van €5.708 per m², maar het appartement heeft een gunstig energielabel en een moderne bouw.

Is er veel criminaliteit in Levendaal-Oost?

In de buurt zijn 162 misdrijven geregistreerd. Dat klinkt veel, maar het is een dichtbevolkte binnenstadswijk. Ter vergelijking: het aantal inwoners is bijna 2900. De beoordeling van een bewoner spreekt van een 'fijne veilige buurt'.