Appartement te koop: Boris Pasternakstraat 475, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenBoris Pasternakstraat 475

Boris Pasternakstraat 475

Venserpolder-West, Amsterdam

€ 360.000
Buurt Venserpolder-West, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rust en groen in Venserpolder-West

Dit appartement aan de Boris Pasternakstraat 475 ligt in een rustige, groene buurt van Amsterdam. Het is een fijne plek voor wie houdt van een beetje ruimte om zich heen, met een park op een steenworp afstand. De woning uit 1984 is 65 m² groot en heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. Met een vraagprijs van €360.000 is dit appartement aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, maar de ligging en het energielabel maken het een interessante optie.

Venserpolder-West: een gemengde buurt

De buurt Venserpolder-West telt ruim 5.000 inwoners en kent een mix van huishoudens: veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen met kinderen. De buurt is zeer stedelijk, met veel voorzieningen om de hoek. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen beeld van bewonerservaringen, maar de cijfers laten zien dat het een levendige wijk is met een divers aanbod.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Lidl, op loopafstand, of bij de Albert Heijn iets verderop. Ook zijn er diverse scholen in de buurt, zoals basisschool Klaverblad en het voortgezet onderwijs TASC Amsterdam, beide op een paar minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder RE/MAX Uw Makelaar.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt29 oktober 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 360.000
Prijs per m²€ 5.538
Woonoppervlakte65m²
Perceeloppervlakte6985m²
Bouwjaar1984
EnergielabelB
BuurtVenserpolder-West
WijkVenserpolder
GemeenteAmsterdam

Locatie

Boris Pasternakstraat 475, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Venserpolder-West

Inwoners5.050
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Venserpolder-West

Woningvoorraad2.817
Gem. WOZ-waarde€ 283.000
Koopwoningen21%
Huurwoningen79%

Supermarkten

54 binnen 5 km

Lidl
Bijlmerplein 94
583m
AH to go
Hoekenrode 9
597m
Albert Heijn
Bijlmerplein 526
746m

Scholen

106 binnen 5 km

Klaverblad
Basisonderwijs · 225 leerlingen
502m
TASC Amsterdam
Voortgezet onderwijs · 131 leerlingen
504m
Orion College Drostenburg
Speciaal onderwijs · 330 leerlingen
567m

Veelgestelde vragen

Over Boris Pasternakstraat 475, Amsterdam

Welk energielabel heeft Boris Pasternakstraat 475?

De woning aan Boris Pasternakstraat 475 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €360.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €360.000 ligt 18% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€306.125). De mediaanprijs in Venserpolder-West is €325.000. Het appartement is 65 m², wat neerkomt op €5.538 per m², terwijl het buurtgemiddelde €5.175 per m² is. De prijs is dus aan de hoge kant, maar het energielabel B en de ligging kunnen dit deels rechtvaardigen.

Hoe is de buurt Venserpolder-West om in te wonen?

Venserpolder-West is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen. De buurt heeft een park op 100 meter afstand en diverse supermarkten en scholen op loopafstand. Het aantal misdrijven is 268 per jaar, wat gemiddeld is voor een stedelijke omgeving.

Wat is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 3.196, wat betekent dat er veel voorzieningen in de directe omgeving zijn. De exacte OV-verbindingen zijn niet gespecificeerd, maar in Amsterdam is het OV over het algemeen goed.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Basisschool Klaverblad ligt op 500 meter, en voortgezet onderwijs TASC Amsterdam op 504 meter. Ook zijn er scholen voor speciaal onderwijs in de buurt. In totaal zijn er 106 scholen binnen 5 km.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 60% van de woningen label C, 20% label A en 10% label B. Label B is dus bovengemiddeld zuinig voor deze buurt, wat kan helpen bij het verlagen van de energiekosten.

Hoeveel appartementen zijn er te koop in Venserpolder-West?