Appartement te koop: Dam 43H, Middelburg

Dam 43H

Abdij, Middelburg

€ 215.000
Buurt Abdij, MiddelburgBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
SPAR op 444m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een historisch appartement in het hart van Middelburg

Dit appartement aan de Dam in de Abdijbuurt combineert een rijke geschiedenis met modern wooncomfort. Het pand uit 1730 is voorzien van energielabel A, wat bijdraagt aan een lage energierekening. Met een vraagprijs van €215.000 ligt dit aanbod aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €619.050, al is het oppervlak van 56 m² ook kleiner dan gemiddeld. Bekijk ook de andere appartementen in Middelburg voor een breder beeld.

De Abdijbuurt: historisch en levendig

De buurt Abdij is een van de oudste delen van Middelburg, met veel monumentale panden en een gemoedelijke sfeer. Een bewoner zegt: "Het is een gezellige en vooral ook groene buurt, die ook nog vlakbij het centrum zit!" Een ander noemt het "een hele fijne buurt met een goed onderhoud en mooie historische voorzieningen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud, met een bovengemiddeld aandeel koopwoningen.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR om de hoek (434 m) of de Albert Heijn op tien minuten lopen (824 m). Basisschool ABS Middelburg is twee straten verder (436 m), en het Calvijn College voor voortgezet onderwijs is ook op loopafstand (693 m). De gemeente Middelburg biedt daarnaast een uitgebreid aanbod aan restaurants, parken en culturele voorzieningen.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Schulting & Partners op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 215.000
Prijs per m²€ 3.839
Woonoppervlakte56m²
Bouwjaar1730
EnergielabelA
BuurtAbdij
GemeenteMiddelburg

Locatie

Dam 43H, Middelburg

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.4
Finn
29-01-2025
Oud maar fijn

Het is een hele fijne buurt met een goed onderhoud en mooie historische voorzieningen. Veel ruimte en in Middelburg kan je altijd wel wat doen.

8.9
Jelle
15-09-2024
Gemoedelijk

Het is een gezellige en vooral ook groene buurt, die ook nog een vlakbij het centrum zit! De buurtbewoners zijn soms wat ouder wat het erg rustig maakt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Abdij

Inwoners2.415
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Abdij

Woningvoorraad1.345
Gem. WOZ-waarde€ 294.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen43%

Supermarkten

16 binnen 5 km

SPAR
Segeersstraat 15-17
444m
Albert Heijn
Fazantenhof 18
815m
Jumbo
Vrijlandstraat 51
952m

Scholen

38 binnen 5 km

ABS Middelburg
Basisonderwijs · 487 leerlingen
431m
Calvijn College Middelburg
Voortgezet onderwijs · 418 leerlingen
701m
Basisschool Regenboogschool
Basisonderwijs · 228 leerlingen
773m

Veelgestelde vragen

Over Dam 43H, Middelburg

Welk energielabel heeft Dam 43H?

De woning aan Dam 43H in Middelburg heeft energielabel A.

Is €215.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €215.000 ligt 65% onder het buurtgemiddelde van €619.050, maar het woonoppervlak is met 56 m² ook 65% kleiner dan het gemiddelde van 160 m². De prijs per vierkante meter is daarmee marktconform voor de buurt.

Hoe is de buurt Abdij om in te wonen?

De Abdijbuurt wordt door bewoners omschreven als een fijne, groene en gemoedelijke buurt met historische voorzieningen. Het is er rustig, mede door het relatief hoge aandeel oudere bewoners, maar tegelijkertijd levendig door de nabijheid van het centrum.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt daardoor relatief lage stookkosten verwachten in vergelijking met woningen met een lager label.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals SPAR (434 m) en Albert Heijn (824 m). Ook basisscholen en een middelbare school zijn dichtbij. Het treinstation van Middelburg ligt op 1,2 km afstand.

Hoe veilig is de Abdijbuurt?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 131 misdrijven geregistreerd. Ter vergelijking: het landelijk gemiddelde voor een buurt van deze omvang ligt rond de 100-150. Het is dus een gemiddeld veilige buurt.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Abdijbuurt stonden woningen in de afgelopen periode gemiddeld 80 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets korter dan het landelijk gemiddelde van circa 90 dagen.

Schulting & Partners
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Bekijk aanbod
Met Quicklane™ genereer je een persoonlijke reactie en mail je die direct naar de aanbieder.
Gevonden op 2 bronnen
Schulting & Partners
schulting-partners.nl
Bekijk
Schulting & Partners
funda.nl
Bekijk
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Abdij

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appDam 43H, Middelburg
Bekijk