Appartement te koop: Gedempte Gracht 473, 'S-Gravenhage
Verkocht onder voorbehoud
KopenDen HaagAppartementenGedempte Gracht 473

Gedempte Gracht 473

Zuidwal, Den Haag

€ 289.000
Buurt Zuidwal, 'S-GravenhageBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ekoplaza op 89m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
42% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

In hartje Den Haag

Dit appartement aan de Gedempte Gracht 473 zit midden in de levendige binnenstad van Den Haag. Met 59 m² woonoppervlak uit 1978 is het een compacte woning in een historische omgeving. De vraagprijs van €289.000 is aan de scherpe kant vergeleken met andere appartementen in Den Haag.

Buurt Zuidwal

De buurt Zuidwal is een dichtbevolkte stadswijk met veel voorzieningen op loopafstand. Een bewoner zegt: "Multiculturele buurt met veel voorzieningen, toenemend groen, alles in de buurt." Een ander noemt het "heel centraal gelegen in de winkelbuurt en super bereikbaar met OV of de fiets." Wel wordt de drukte in het weekend en een soms onveilige sfeer 's nachts genoemd. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Ekoplaza op 89 meter of de Albert Heijn om de hoek (123 meter). Ook een Jumbo en nog twee Albert Heijn-filialen zijn binnen vijf minuten lopen te vinden. Basisscholen zoals De Parachute en de Protestants Christelijke Basisschool Groen van Prinsterer liggen op ruim twee kilometer afstand, goed bereikbaar met de fiets. De gemeente Den Haag biedt verder talloze restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Janson Makelaardij B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt16 mei 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 289.000
Prijs per m²€ 4.898
Woonoppervlakte59m²
Perceeloppervlakte2035m²
Bouwjaar1978
EnergielabelG
BuurtZuidwal
WijkCentrum
GemeenteDen Haag

Locatie

Gedempte Gracht 473, 'S-Gravenhage

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

8.6
Nousch
30-10-2024
Multiculturele buurt met veel voorzieningen

Toenemend groen, alles in de buurt.

6.6
Svenja
06-11-2023
Binnenstadt

Heel centraal gelegen in de winkelbuurt en super bereikbaar met OV of de fiets. Een park en twee bossen op loopafstand. In de weekenden meestal super druk op straat en s'nachts soms een onveilige sfeer op straat.

Buurt statistieken

Gegevens uit Zuidwal

Inwoners7.495
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Zuidwal

Woningvoorraad4.726
Gem. WOZ-waarde€ 282.000
Koopwoningen13%
Huurwoningen87%

Supermarkten

86 binnen 5 km

Ekoplaza
Grote Marktstraat 177
89m
Albert Heijn
Grote Marktstraat 55 A
123m
Albert Heijn
Hofweg 11
233m

Scholen

15 binnen 5 km

De Parachute
Basisonderwijs · 176 leerlingen
2035m
Protestants Christelijke Basisschool Groen van Prinsterer
Basisonderwijs · 343 leerlingen
2843m
Sint-Maartenscollege
Voortgezet onderwijs · 1224 leerlingen
2844m

Veelgestelde vragen

Over Gedempte Gracht 473, 'S-Gravenhage

Welk energielabel heeft Gedempte Gracht 473?

De woning aan Gedempte Gracht 473 in 'S-Gravenhage heeft energielabel G.

Is €289.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €289.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€405.647) en ook onder de mediaan (€335.000). Het appartement is met 59 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 79 m². De prijs per m² is met €4.898 iets lager dan het buurtgemiddelde van €5.371. Het energielabel G kan hogere stookkosten betekenen, wat de lagere prijs deels verklaart.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in het centrum van Den Haag, op loopafstand van winkels en horeca. Het treinstation is op 1,2 km afstand, dus op ongeveer vijftien minuten lopen. De buurt is goed bereikbaar met het openbaar vervoer en de fiets, zoals bewoners aangeven.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is G, het laagste label. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 27,3% van de koopwoningen label A en 30,3% label B, dus dit appartement steekt daar ongunstig bij af.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Ekoplaza op 89 meter, gevolgd door Albert Heijn op 123 meter en nog een Albert Heijn op 233 meter. Ook een Jumbo op 286 meter en een vierde Albert Heijn op 369 meter zijn binnen vijf minuten lopen te bereiken.

Hoe veilig is de buurt Zuidwal?

Uit buurtreviews blijkt dat de sfeer overdag levendig is, maar 's nachts kan het onveilig aanvoelen. Een bewoner noemt "soms een onveilige sfeer op straat" in de nacht. Het totale aantal misdrijven in de buurt is 2191, maar dit getal zegt niets over de directe straat. Het is goed om zelf een keer 's avonds door de buurt te lopen.

Zijn er scholen in de omgeving?

Binnen vijf kilometer zijn er vijftien scholen. De dichtstbijzijnde basisschool is De Parachute op 2 km, en de Protestants Christelijke Basisschool Groen van Prinsterer op 2,8 km. Voor voortgezet onderwijs zijn er onder andere het Sint-Maartenscollege en Gymnasium Novum op ongeveer 2,8-2,9 km. De afstanden zijn goed met de fiets te doen.