Appartement te koop: Herengracht 183E, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenHerengracht 183E

Herengracht 183E

Leliegracht en omgeving, Amsterdam

€ 1.950.000
Buurt Leliegracht en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Ruim woonoppervlak van 144m²
118% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 194m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een grachtenpand met allure

Dit appartement aan de Herengracht ademt de klassieke Amsterdamse grachtengeest. Met 144 m² woonoppervlak, verdeeld over een royale indeling, biedt het een zeldzame combinatie van ruimte en historie. De woning ligt in het hart van de Grachtengordel, op een steenworp van de Jordaan. Met een vraagprijs van €1.950.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de prijs per m² is marktconform voor dit type woning in deze buurt. Ter vergelijking: het gemiddelde van de appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit object is uitzonderlijk groot.

Leliegracht e.o.: levendig en centraal

De buurt Leliegracht e.o. is een van de meest gewilde stukjes Amsterdam. Het is er levendig, met veel horeca en winkels om de hoek. De bewoners zijn divers: veel alleenstaanden en stellen, maar ook gezinnen. De sfeer is kosmopolitisch en bruisend. Op basis van de beschikbare data zijn er geen bewonersreviews om te citeren, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt heeft een hoge dichtheid en een mix van inkomens.

Dagelijks leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (op twee minuten lopen) of bij de Dirk op vijf minuten. Voor de kinderen zijn er diverse basisscholen in de buurt, zoals de Burght (vijf minuten lopen) en de Theo Thijssenschool (zeven minuten). Ook het voortgezet onderwijs is binnen tien minuten bereikbaar. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot culturele instellingen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Heeren Makelaars en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 1.950.000
Prijs per m²€ 13.542
Woonoppervlakte144m²
Perceeloppervlakte2139m²
Bouwjaar1900
BuurtLeliegracht en omgeving
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Herengracht 183E, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Leliegracht en omgeving

Inwoners1.875
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Leliegracht en omgeving

Woningvoorraad1.213
Gem. WOZ-waarde€ 938.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen59%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Albert Heijn
Nieuwezijds Voorburgwal 226
194m
Albert Heijn
Westermarkt 21
280m
AH to go
Damrak 89
402m

Scholen

219 binnen 5 km

de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
456m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
553m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
568m

Veelgestelde vragen

Over Herengracht 183E, Amsterdam

Is €1.950.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 59% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.230.000). Maar dit appartement is met 144 m² ook 118% groter dan het buurtgemiddelde van 66 m². De prijs per m² is daardoor marktconform. In de buurt zijn vier koopwoningen beschikbaar, met prijzen van €595.000 tot €2.500.000. De verkoopprijzen liggen gemiddeld rond €1.227.594, dus de vraagprijs is aan de hoge kant, maar niet onrealistisch gezien de grootte en locatie.

Hoe is de buurt Leliegracht e.o. om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk (stedelijkheidsklasse 1) met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er wonen veel alleenstaanden en jonge professionals, maar ook gezinnen. De misdaadcijfers zijn met 271 incidenten relatief hoog voor een kleine buurt, maar dat past bij een centrumlocatie. De afstand tot een park is ongeveer 1 km, en er zijn veel restaurants en winkels op loopafstand.

Wat is de staat van het energielabel?

In de buurt heeft 100% van de woningen een label D of lager, wat typisch is voor panden van voor 1945 (100% van de woningen in de buurt is voor 1945 gebouwd). Dit betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten en mogelijk isolatie moet verbeteren.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse basisscholen op loopafstand, zoals de Burght (456 m) en de Theo Thijssenschool (568 m). Ook is er voortgezet onderwijs binnen 1 km, zoals de Vinse School (756 m). De afstand tot een kinderdagverblijf is 0,6 km. Het aanbod is ruim: binnen 5 km zijn er 219 scholen.

Hoe bereikbaar is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,8 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen. De buurt heeft een zeer hoge omgevingsadressendichtheid (10.