Appartement te koop: Lijnbaansgracht 163-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenLijnbaansgracht 163-2

Lijnbaansgracht 163-2

Elandsgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.095.000
Buurt Elandsgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 173m²
73% groter dan gemiddeld in de buurt
Ekoplaza op 151m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Jordaan

Dit appartement aan de Lijnbaansgracht ademt de sfeer van de oude Jordaan: grachten, rommelige straatjes en een levendige buurt. Met 173 m² woonoppervlak is het een flink stuk groter dan de gemiddelde woning in de buurt. De woning uit 1897 heeft een klassieke uitstraling en is nu te koop voor €1.095.000. Vergeleken met andere appartementen in Amsterdam is de prijs aan de hoge kant, maar dat past bij het formaat en de locatie.

De Elandsgrachtbuurt

De Elandsgrachtbuurt, onderdeel van de Jordaan, wordt door bewoners gewaardeerd met een 8,8. Een bewoner zegt: "Gezellige buurt met vaste gezichten, iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar." Een ander noemt het "een stukje Amsterdam, oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig." De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is een dichtbevolkte, stedelijke omgeving. Bekijk de buurt Elandsgrachtbuurt voor meer cijfers.

Het dagelijks leven

Om de hoek vind je Ekoplaza voor biologische boodschappen, en twee straten verder Albert Heijn en Vomar. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan op loopafstand. Ook het voortgezet onderwijs is dichtbij, met het Huygens College op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Home of Orange aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.095.000
Prijs per m²€ 6.329
Woonoppervlakte173m²
Perceeloppervlakte209m²
Bouwjaar1897
BuurtElandsgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lijnbaansgracht 163-2, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Ayoub
11-11-2023
Gezellige buurt met vaste gezichten

Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar. De Jordaan kent ook een groot portie geschiedenis met namen zoals André Hazes, Willem Holleeder en tante Leen. Kortom een leuke buurt waar veel is gebeurd terug in de tijd en hele fijne buren!

8.4
Esmee
29-08-2023
Woon hier prettig

Deze buurt is echt een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig. Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles. met de tram ben je zo in het centrum, dus dat is top. Toeristen? Ja, die zie je wel, maar het stoort niet echt. Voel me er best veilig, ondanks de drukte.

9.0
Kleine Rooie
27-08-2023
Gezellig

Het is hier gezellig met veel winkels en horeca in de buurt. Mijn straat wordt naar mijn mening teveel bezocht door hangjongeren, mijn buren lijken ook dat wel gezellig te vinden. Weinig tot geen last van criminaliteit. Goede verbinding met openbaar vervoer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Inwoners4.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Woningvoorraad2.966
Gem. WOZ-waarde€ 576.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Ekoplaza
Elandsgracht 118