Appartement te koop: Lindengracht 85B, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenLindengracht 85B

Lindengracht 85B

Anjeliersbuurt-Noord, Amsterdam

€ 2.350.000
Buurt Anjeliersbuurt-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 221m²
126% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 140m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een monumentaal appartement in de Jordaan

Dit appartement aan de Lindengracht is een zeldzaam groot exemplaar in een van de meest geliefde buurten van Amsterdam. De woning heeft een oppervlakte van 221 m², wat fors is voor de buurt. De advertentie vermeldt geen energielabel, waardoor de energiezuinigheid niet bekend is. Met een vraagprijs van €2.350.000 is dit de duurste woning die nu in de buurt te koop staat. Ter vergelijking: het gemiddelde in de buurt ligt op €1.058.105, maar dat is inclusief kleinere woningen. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De buurt Anjeliersbuurt-Noord

De Anjeliersbuurt-Noord is het noordelijke deel van de Jordaan, een buurt met veel historische panden en een levendige sfeer. Van de woningen in de buurt is 91% gebouwd voor 1945, wat past bij het bouwjaar 1860 van dit appartement. De buurt telt 2.110 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (890) en relatief weinig gezinnen met kinderen (195). De omgevingsadressendichtheid is met 11.038 adressen per km² extreem hoog, wat typerend is voor de binnenstad. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar. Lees meer over de buurt Anjeliersbuurt-Noord.

Leven in de straat

Lindengracht ligt in het hart van de Jordaan, omringd door restaurants, winkels en culturele hotspots. Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo op 140 meter of Albert Heijn op 243 meter. Ook zijn er meerdere scholen in de buurt, zoals de Theo Thijssenschool (basisonderwijs) op 439 meter en het Cartesius Lyceum (voortgezet onderwijs) op 591 meter. Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 600 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Broersma Wonen en Broersma Wonen op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 2.350.000
Prijs per m²€ 10.633
Woonoppervlakte221m²
Perceeloppervlakte504m²
Bouwjaar1860
BuurtAnjeliersbuurt-Noord
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lindengracht 85B, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Noord

Inwoners2.110
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Noord

Woningvoorraad1.340
Gem. WOZ-waarde€ 627.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen71%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Jumbo
Westerstraat 98-102
140m
Albert Heijn
Westerstraat 79
243m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
344m

Scholen

214 binnen 5 km

Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
354m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
439m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
469m

Veelgestelde vragen

Over Lindengracht 85B, Amsterdam

Is €2.350.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €2.350.000 is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €1.058.105, maar dat komt doordat dit appartement met 221 m² veel groter is dan de gemiddelde koopwoning in de buurt (98 m²). Het is de duurste woning die nu in de Anjeliersbuurt-Noord te koop staat. Of de prijs realistisch is, hangt af van de exacte staat en afwerking, maar de prijs per m² (€10.633) ligt onder het buurtgemiddelde van €37.839 per m², wat suggereert dat de prijs per vierkante meter relatief laag is.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning staat niet in de advertentie. In de buurt heeft 23,1% van de koopwoningen label A, 7,7% label B, 15,4% label C en 53,8% label D of lager. Omdat het bouwjaar 1860 is, is de kans groot dat het label laag is, maar dit is niet met zekerheid te zeggen.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,9 km afstand. De buurt is zeer stedelijk (stedelijkheidsklasse 1) met een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat er veel ov-haltes in de buurt zijn.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De gegevens bevatten geen informatie over parkeermogelijkheden. In de Jordaan is parkeren vaak beperkt en duur. Het is aan te raden om de parkeersituatie ter plaatse te bekijken of bij de gemeente te informeren.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Anjeliersbuurt-Noord werden de afgelopen periode 29 koopwoningen verkocht met een gemiddelde verkooptijd van 50 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. Voor dit specifieke appartement is de verkooptijd nog niet bekend.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

Met een oppervlakte van 221 m² is het aannemelijk dat er meerdere slaapkamers zijn, maar exacte aantallen zijn niet bekend.

Wat is de VvE-bijdrage?

Bij een appartement uit 1860 in de Jordaan kunnen de kosten variëren.