Appartement te koop: Maaskade 155A, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenMaaskade 155A

Maaskade 155A

Noordereiland, Rotterdam

€ 815.000
Buurt Noordereiland, RotterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 142m²
35% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Wonen op het Noordereiland

Dit appartement aan de Maaskade ademt de sfeer van het eiland in de Maas: water, ruimte en een eigenzinnige rust midden in de stad. Met 142 m² woonoppervlak is het een royale woning, gebouwd in 1951 en voorzien van energielabel C. De vraagprijs van €815.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Rotterdam ligt lager, maar dit appartement is ook een stuk groter dan het buurtgemiddelde.

De buurt: Noordereiland

Het Noordereiland is een bijzondere plek in Rotterdam: een rustig eiland midden in de rivier, met een dorps karakter. Op basis van één beoordeling geven bewoners een 8,6. Een bewoner zegt: "Ik woon er al jaren met veel plezier, maak af en toe een praatje met mensen die ik ken, en met de buren ook nooit problemen." De buurt Noordereiland telt zo'n 3.545 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De sfeer is gemoedelijk, met veel onderling contact.

Het dagelijks leven

's Ochtends haal je brood bij de SPAR om de hoek (546 m) of bij Albert Heijn (592 m). Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals Openbare Basisschool Het Landje (799 m) en De Pijler (847 m) op loopafstand. De dagelijkse boodschappen doe je in de buurt, en voor een avondje uit stap je zo een restaurant binnen. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar op het eiland zelf is het verrassend rustig.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lokkerbol NVM Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 815.000
Prijs per m²€ 5.739
Woonoppervlakte142m²
Perceeloppervlakte367m²
Bouwjaar1951
EnergielabelC
BuurtNoordereiland
WijkFeijenoord
GemeenteRotterdam

Locatie

Maaskade 155A, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.6
Sonja
08-02-2025
Fantastisch

Mijn ervaring is heel goed met mijn buurt. Ik woon er al jaren met veel plezier, maak af en toe een praatje met mensen die ik ken, en met de buren ook nooit problemen. We groeten elkaar altijd als buren onder elkaar. Dat is wel zo fijn wonen als je met elkaar overweg kan als buren zijnde. Ben zeer tevreden met de buurt en de mensen die er wonen. En ja overal is er wel eens wat dat hou je toch niet tegen. Maar ik zou hier niet meer weg willen van het Noordereiland.

Buurt statistieken

Gegevens uit Noordereiland

Inwoners3.545
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Noordereiland

Woningvoorraad1.930
Gem. WOZ-waarde€ 386.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

97 binnen 5 km

SPAR
van der Takstraat 56
546m
SPAR
Glashaven 6
584m
Albert Heijn
Otto Reuchlinweg 968
592m

Scholen

213 binnen 5 km

Openbare Basisschool Het Landje
Basisonderwijs · 622 leerlingen
799m
De Pijler
Basisonderwijs · 570 leerlingen
847m
Rotterdamse Schoolvereniging
Basisonderwijs · 363 leerlingen
863m

Veelgestelde vragen

Over Maaskade 155A, Rotterdam

Welk energielabel heeft Maaskade 155A?

De woning aan Maaskade 155A in Rotterdam heeft energielabel C.

Is €815.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €815.000 ligt 57% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€520.438). Het appartement is met 142 m² echter 35% groter dan het buurtgemiddelde van 105 m². De prijs per m² is met €5.739 hoger dan het buurtgemiddelde van €5.233. Of de prijs realistisch is, hangt af van de exacte staat en afwerking, maar het is een forse prijs voor de buurt.

Hoe is de buurt Noordereiland om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,6 en noemen het een fijne plek met veel onderling contact. Het is een rustig eiland in de Maas, met een dorps karakter. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens en de leeftijdsmix is divers. De sfeer is gemoedelijk en je groet elkaar op straat.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van dit bouwjaar (1951). In de buurt heeft 22,2% van de koopwoningen label A of beter, dus dit appartement scoort niet uitzonderlijk goed.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool Het Landje (799 m) en De Pijler (847 m) zijn de dichtstbijzijnde. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, gemiddeld 2,2 km. Er zijn ook kinderdagverblijven in de buurt (700 m).

Hoe is het openbaar vervoer vanaf het Noordereiland?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2 km afstand. Dat is goed te doen met de fiets of bus. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5349 adressen per km²), wat duidt op een zeer stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.

Wat voor type woning is dit en voor wie is het geschikt?

Het is een appartement van 142 m² met energielabel C, gebouwd in 1951. Het is een ruime woning, geschikt voor stellen of kleine gezinnen die van een rustige, maar stedelijke omgeving houden. De prijs is aan de hoge kant, dus het is vooral een optie voor mensen met een ruim budget.