KopenAmsterdamAppartementenMakassarstraat 38-2

Makassarstraat 38-2

Makassarpleinbuurt, Amsterdam

€ 445.000
Buurt Makassarpleinbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 290m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Indische Buurt

Dit appartement aan de Makassarstraat in Amsterdam-Oost ademt de sfeer van de jaren '20, met een knipoog naar het verleden. De 46 vierkante meter zijn slim ingedeeld. Met een vraagprijs van €445.000 is dit een marktconform aanbod, zeker gezien de gemiddelde prijs van €458.000 voor appartementen in Amsterdam.

Makassarpleinbuurt: een sociale en levendige buurt

De Makassarpleinbuurt is een plek waar bewoners elkaar kennen en helpen. Op basis van vier beoordelingen krijgt de buurt een 8,4. Een bewoner zegt: "De mensen hier in de buurt zijn vriendelijk en iedereen helpt elkaar waar nodig is, zo fijn!" Een ander noemt het een "sociale buurt" waar "iedereen in de buurt helpt elkaar en staat voor elkaar in dat is erg gijn." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden, met een bovengemiddeld aantal inwoners tussen de 25 en 45 jaar. Meer weten? Bekijk de buurt Makassarpleinbuurt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Albert Heijn om de hoek (290 meter) of de Lidl twee straten verder (403 meter). Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Flevoparkschool (260 meter) en de Bataviaschool (411 meter). Voor het voortgezet onderwijs kun je terecht bij het Montessori Lyceum Oostpoort (308 meter). De gemeente Amsterdam biedt daarnaast volop voorzieningen, van parken tot restaurants, allemaal binnen tien minuten lopen.

Aangeboden door Mar. J. Heule Makelaardij BV

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Mar. J. Heule Makelaardij BV aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 445.000
Prijs per m²€ 9.674
Woonoppervlakte46m²
Perceeloppervlakte142m²
Bouwjaar1925
BuurtMakassarpleinbuurt
WijkIndische Buurt-Oost
GemeenteAmsterdam

Locatie

Makassarstraat 38-2, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 4 bewoners

6.1
Zeno
17-08-2025
Poep buurt

Vroeger was het hell maar alle Marokkanen zijn naar west verhuist

10
Jennifer
06-04-2025
Goede vriendelijke buurt

De mensen hier in de buurt zijn vriendelijk en iedereen helpt elkaar waar nodig is, zo fijn!

8.8
Jennifer
10-01-2025
Sociale buurt

Iedereen in de vuurt helpt elkaar en staat voor elkaar in dat is erg gijn

8.6
Jennifer
16-12-2024
Enorm prettig

Veel lieve mensen die je altijd te hulp schieten, we wonen er samen en niet alleen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Makassarpleinbuurt

Inwoners5.690
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Makassarpleinbuurt

Woningvoorraad2.992
Gem. WOZ-waarde€ 459.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

121 binnen 5 km

Albert Heijn
Molukkenstraat 101A
290m
Lidl
Soerabajastraat 4
403m
Albert Heijn
Celebesstraat 43
591m

Scholen

162 binnen 5 km

Flevoparkschool
Basisonderwijs · 239 leerlingen
260m
Montessori Lyceum Oostpoort ISK Soembawastraat
Voortgezet onderwijs · 211 leerlingen
308m
LUCA Praktijkschool
Voortgezet onderwijs · 187 leerlingen
308m

Veelgestelde vragen

Over Makassarstraat 38-2, Amsterdam

Is €445.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €445.000 ligt dicht bij de gemiddelde vraagprijs van €458.000 in de buurt. De mediaanprijs is €450.000, dus de prijs is marktconform. Wel is het appartement met 46 m² iets kleiner dan het gemiddelde van 54 m² in de buurt, wat de prijs per m² (€9.674) iets hoger maakt dan het buurtgemiddelde van €8.552.

Hoe is de buurt Makassarpleinbuurt om in te wonen?

De buurt scoort een 8,4 op basis van vier beoordelingen. Bewoners noemen het een sociale en vriendelijke buurt waar mensen elkaar helpen. Het is een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en parken. De stedelijkheidsgraad is zeer hoog (1), met een omgevingsadressendichtheid van 6.921 adressen per km².

Wat is de staat van het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A en 50% label C. Omdat het bouwjaar 1925 is, kan het label variëren.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de buurt?

Op dit moment staan er vijf koopwoningen te koop in de Makassarpleinbuurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde vraagprijs is €458.000 en de prijzen variëren van €395.000 tot €550.000. In de afgelopen periode zijn er 21 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €548.333.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 1,4 kilometer afstand. Dat is ongeveer 17 minuten lopen of een paar minuten met de fiets.

Wat voor soort mensen wonen er in de buurt?

De buurt telt 5.690 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (1.810) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. De grootste leeftijdsgroep is 25-45 jaar (1.930), gevolgd door 45-65 jaar (1.370) en 65-plussers (1.045). Er zijn 720 huishoudens met kinderen.

Mar. J. Heule Makelaardij BV
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar