Appartement te koop: Middelstegracht 129, Leiden
KopenLeidenAppartementenMiddelstegracht 129

Middelstegracht 129

Pancras-Oost, Leiden

€ 1.150.000
Buurt Pancras-Oost, LeidenBekijk buurt
Albert Heijn op 88m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
38% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in hartje Leiden

Dit appartement aan de Middelstegracht ademt historie. Met 117 m² woonoppervlak in een pand uit 1750 voelt het ruim en karakteristiek. De ligging in de oude binnenstad is onmiskenbaar: je woont tussen de grachten, steegjes en monumenten. De vraagprijs van €1.150.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Leiden ligt lager, maar dit appartement is ook flink groter dan het gemiddelde.

Pancras-Oost: rustig wonen in de binnenstad

De buurt Pancras-Oost is een knusse, rustige hoek van de Leidse binnenstad. Op basis van één beoordeling krijgt de buurt een 8,13. Een bewoner zegt: "Knusse buurt in centrum en zo bijde winkels etc." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners tussen 15 en 45 jaar. Het is een dichtbebouwde, stedelijke omgeving met een hoge bevolkingsdichtheid. Meer weten? Bekijk de buurt Pancras-Oost.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Albert Heijn, die op nog geen 100 meter zit. Ook de SPAR, Dekamarkt en Ekoplaza zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals De Pionier (op 5 minuten lopen) en Vrije School Mareland. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met het Bonaventura College op 10 minuten lopen. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Graal Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 9.829
Woonoppervlakte117m²
Perceeloppervlakte125m²
Bouwjaar1750
BuurtPancras-Oost
WijkBinnenstad-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Middelstegracht 129, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.1
D.
14-10-2023
Rustige centrum buurt

Knusse buurt in centrum en zo bijde winkels etc

Buurt statistieken

Gegevens uit Pancras-Oost

Inwoners2.330
Mannen44%
Vrouwen56%

Woningmarkt

Gegevens uit Pancras-Oost

Woningvoorraad1.162
Gem. WOZ-waarde€ 372.000
Koopwoningen22%
Huurwoningen78%

Supermarkten

43 binnen 5 km

Albert Heijn
Hooigracht 85
88m
SPAR
Lange Mare 78
512m
Dekamarkt
Levendaal 140
525m

Scholen

90 binnen 5 km

De Pionier
Basisonderwijs · 191 leerlingen
481m
Vrije School Mareland
Basisonderwijs · 386 leerlingen
767m
Haanstra Basisschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
808m

Veelgestelde vragen

Over Middelstegracht 129, Leiden

Is de prijs van €1.150.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €456.667, maar dat komt doordat dit appartement met 117 m² veel groter is dan de gemiddelde koopwoning in Pancras-Oost (73 m²). De prijs per m² is met €9.829 ook hoger dan het buurtgemiddelde van €6.350. Het is een uniek, groot appartement in de binnenstad, wat de hogere prijs verklaart.

Hoe is de buurt Pancras-Oost om in te wonen?

Pancras-Oost is een rustige, knusse buurt in het centrum van Leiden. Bewoners waarderen de nabijheid van winkels en voorzieningen. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een jonge populatie. Het is een zeer stedelijke omgeving met een hoge dichtheid. Er zijn weinig koopwoningen (22% van de woningvoorraad), dus aanbod is schaars.

Wat is de energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 60% van de woningen een label D of lager, en 20% label A. Omdat het pand uit 1750 stamt, is het waarschijnlijk niet goed geïsoleerd.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de binnenstad van Leiden is parkeren vaak beperkt en duur. De woning heeft waarschijnlijk geen eigen parkeerplaats. Je kunt een parkeervergunning aanvragen bij de gemeente, maar de wachtlijsten kunnen lang zijn. Het openbaar vervoer is goed: het treinstation ligt op 1,7 km afstand.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

Met 117 m² woonoppervlak is er ruimte voor meerdere kamers, maar de indeling is onbekend. Neem contact op met de makelaar voor de plattegrond en het exacte aantal kamers.

Wat is de VvE-bijdrage?

De VvE-bijdrage is niet vermeld in de beschikbare gegevens. Bij een appartement in een oud pand kunnen de kosten variëren. Vraag de makelaar naar de hoogte van de maandelijkse bijdrage en wat deze dekt (bijvoorbeeld onderhoud, verzekering, schoonmaak).