Appartement te koop: Minstraat 56, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtAppartementenMinstraat 56

Minstraat 56

Abstede Tolsteegsingel en omgeving, Utrecht

€ 375.000
Buurt Abstede Tolsteegsingel en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Utrecht-Oost

Dit appartement aan de Minstraat 56 ademt de sfeer van een oude stadswijk. Met 46 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in een karakteristiek pand uit 1904 geeft het een eigen gezicht. De woning heeft energielabel C, wat voor een woning van deze leeftijd redelijk is. Met een vraagprijs van €375.000 is dit een van de goedkopere opties in de buurt, waar de gemiddelde prijs rond de €438.500 ligt. Het is daarmee een scherpe instap in de Utrechtse woningmarkt, zeker vergeleken met andere appartementen in Utrecht.

De buurt: Abstede, Tolsteegsingel e.o.

De buurt Abstede, Tolsteegsingel e.o. is een levendige, oude wijk in Utrecht-Oost. Met ruim 2.100 inwoners is het een dichtbevolkte buurt, waar veel alleenstaanden wonen (775 eenpersoonshuishoudens). De sfeer is stedelijk en divers. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (4.917 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. De meeste woningen zijn voor 1945 gebouwd, wat het historische karakter verklaart.

Het dagelijks leven in de straat

In de Minstraat woon je midden in de stad, maar toch rustig. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS om de hoek (514 m) of de Albert Heijn (664 m). Ook de Jumbo en Coop zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er scholen dichtbij: KBS Stepping Stones (112 m) en Basisschool de Odyssee (336 m) voor basisonderwijs, en het Utrechts Stedelijk Gymnasium (135 m) voor voortgezet onderwijs. Het station ligt op 1,2 km, dus de trein is goed bereikbaar. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bas Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 375.000
Prijs per m²€ 8.152
Woonoppervlakte46m²
Perceeloppervlakte83m²
Bouwjaar1904
EnergielabelC
BuurtAbstede Tolsteegsingel en omgeving
WijkOost
GemeenteUtrecht

Locatie

Minstraat 56, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Abstede Tolsteegsingel en omgeving

Inwoners2.115
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Abstede Tolsteegsingel en omgeving

Woningvoorraad985
Gem. WOZ-waarde€ 566.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

64 binnen 5 km

PLUS
Adriaen van Ostadelaan 40
514m
Albert Heijn
Burg Reigerstraat 57
664m
Jumbo
Twijnstraat 46
668m

Scholen

122 binnen 5 km

KBS Stepping Stones
Basisonderwijs · 149 leerlingen
112m
Utrechts Stedelijk Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 1173 leerlingen
135m
St. Bonifatiuscollege
Voortgezet onderwijs · 1646 leerlingen
243m

Veelgestelde vragen

Over Minstraat 56, Utrecht

Welk energielabel heeft Minstraat 56?

De woning aan Minstraat 56 in Utrecht heeft energielabel C.

Is €375.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €375.000 ligt onder het gemiddelde van de buurt (€438.500) en de mediaanprijs (€438.500). De goedkoopste woning in de buurt kost €377.000, dus dit appartement zit aan de onderkant van de markt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €7.433, terwijl dit appartement uitkomt op €8.152 per m². Dat is hoger dan gemiddeld, maar de oppervlakte is ook kleiner (46 m² versus gemiddeld 63 m²).

Hoe is de buurt Abstede, Tolsteegsingel e.o. om in te wonen?

Het is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen (25-45 jaar). De buurt heeft een historisch karakter met veel woningen van voor 1945. Er zijn voldoende supermarkten, scholen en horeca in de buurt. Het treinstation is op 1,2 km afstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk voor een woning uit 1904. In de buurt heeft 50% van de woningen label A en 50% label D of lager. Label C betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van deze leeftijd.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. KBS Stepping Stones (basisonderwijs) zit op 112 m, Basisschool de Odyssee op 336 m. Voor voortgezet onderwijs is het Utrechts Stedelijk Gymnasium op 135 m en het St. Bonifatiuscollege op 243 m. Ook is er een school voor voortgezet speciaal onderwijs, het Kromme Rijn College, op 490 m.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 70 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De buurt heeft een mix van bewoners en is over het algemeen rustig, maar zoals in elke stad is het goed om alert te zijn.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 39 dagen. Dat is relatief kort, wat aangeeft dat de woningen gewild zijn. Er zijn op dit moment slechts 2 koopwoningen beschikbaar in de buurt, dus het aanbod is beperkt.