Studio te koop: Abstederdijk 263, Utrecht
KopenUtrechtStudio'sAbstederdijk 263

Abstederdijk 263

Abstede Tolsteegsingel en omgeving, Utrecht

€ 339.000
Buurt Abstede Tolsteegsingel en omgeving, UtrechtBekijk buurt
PLUS op 448m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een studio met karakter in Utrecht-Oost

Deze studio aan de Abstederdijk 263 is een knusse plek in een van de oudere buurten van Utrecht. Met 29 m² woonoppervlak is het een compacte woning, maar de hoge plafonds en de klassieke uitstraling van het pand uit 1910 geven het een ruimtelijk gevoel. De woning heeft energielabel G, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €339.000 is aan de hoge kant voor een studio, maar past bij de schaarste in deze populaire stad. Vergelijk je het met andere studios in Utrecht, dan zie je dat de prijs per vierkante meter fors is.

De buurt: Abstede, Tolsteegsingel e.o.

De buurt Abstede, Tolsteegsingel e.o. is een levendige en dichtbevolkte wijk in Utrecht-Oost. Met een omgevingsadressendichtheid van 4917 is het zeer stedelijk. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (775) en relatief weinig gezinnen met kinderen (240). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een beeld van een dynamische, jonge buurt. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7, wat past bij een wijk met veel studenten en starters.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS om de hoek (448 m) of de Albert Heijn op 572 m. Ook zijn er diverse scholen in de directe omgeving, zoals KBS Stepping Stones (124 m) en het St. Bonifatiuscollege (199 m). Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, dus tien minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je nodig hebt.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Willems & Steinvoort Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 339.000
Prijs per m²€ 11.690
Woonoppervlakte29m²
Perceeloppervlakte77m²
Bouwjaar1910
EnergielabelG
BuurtAbstede Tolsteegsingel en omgeving
WijkOost
GemeenteUtrecht

Locatie

Abstederdijk 263, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Abstede Tolsteegsingel en omgeving

Inwoners2.115
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Abstede Tolsteegsingel en omgeving

Woningvoorraad985
Gem. WOZ-waarde€ 566.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

64 binnen 5 km

PLUS
Adriaen van Ostadelaan 40
448m
Albert Heijn
Burg Reigerstraat 57
572m
Jumbo
Twijnstraat 46
768m

Scholen

120 binnen 5 km

KBS Stepping Stones
Basisonderwijs · 149 leerlingen
124m
St. Bonifatiuscollege
Voortgezet onderwijs · 1646 leerlingen
199m
Basisschool de Odyssee
Basisonderwijs · 340 leerlingen
229m

Veelgestelde vragen

Over Abstederdijk 263, Utrecht

Welk energielabel heeft Abstederdijk 263?

De woning aan Abstederdijk 263 in Utrecht heeft energielabel G.

Is €339.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €339.000 is aan de hoge kant voor een studio van 29 m². In de buurt ligt de gemiddelde verkoopprijs van koopwoningen rond de €513.833, maar die zijn gemiddeld 63 m² groot. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €7.433, terwijl deze studio neerkomt op €11.690 per m². Dat is fors hoger, al is het aanbod in de buurt beperkt (slechts 2 koopwoningen beschikbaar).

Wat betekent energielabel G voor mijn energiekosten?

Energielabel G is het laagste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. Houd er rekening mee dat je mogelijk moet investeren in isolatie of een nieuwe verwarmingsinstallatie.

Hoe is de buurt Abstede, Tolsteegsingel e.o. om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen. Het is een levendige wijk met restaurants, parken en winkels. Het aantal misdrijven is 70, wat relatief laag is voor een stedelijk gebied. Het treinstation is op 1,2 km, dus goed bereikbaar.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. KBS Stepping Stones (basisonderwijs) zit op 124 m, Basisschool de Odyssee op 229 m, en het St. Bonifatiuscollege (voortgezet onderwijs) op 199 m. Ook het Utrechts Stedelijk Gymnasium is dichtbij (235 m).

Hoeveel studio's zijn er te koop in deze buurt?

Op dit moment staan er in de buurt 2 koopwoningen te koop, waarvan deze studio er één is. Het aanbod is dus zeer beperkt. De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 39 dagen, wat aangeeft dat de markt redelijk snel is.

Wat is de gemiddelde prijs per m² in de buurt?

De gemiddelde prijs per m² voor koopwoningen in de buurt is €7.433. Deze studio heeft een prijs per m² van €11.690, wat aanzienlijk hoger is. Dat komt doordat kleinere woningen vaak een hogere prijs per m² hebben.