Appartement te koop: Nieuwe Prinsengracht 116-3, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenNieuwe Prinsengracht 116-3

Nieuwe Prinsengracht 116-3

Weesperbuurt, Amsterdam

€ 750.000
Buurt Weesperbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 241m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Weesperbuurt

Dit appartement aan de Nieuwe Prinsengracht ademt de sfeer van het 19e-eeuwse Amsterdam. Met 79 m² woonoppervlak en een vraagprijs van €750.000 is het een marktconforme optie voor wie in deze geliefde buurt wil wonen. De woning is onderdeel van een karakteristiek pand uit 1891. In de buurt staan momenteel 6 appartementen in Amsterdam te koop, met een gemiddelde prijs van €710.833.

De Weesperbuurt

De buurt Weesperbuurt is een levendige, dichtbevolkte wijk met veel alleenstaanden en jonge professionals. Van de 3.160 inwoners woont een groot deel alleen, en de buurt kent relatief weinig gezinnen met kinderen. Het is een plek waar de stad altijd om je heen is, met een hoge dichtheid aan voorzieningen en een bruisend straatbeeld. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback om te delen.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij de Albert Heijn op 241 meter, of bij de AH to go op 337 meter. Voor de kinderen is Dr. E. Boekmanschool letterlijk naast de deur (23 meter), en OBS Aldoende op 547 meter. Het Metis Montessori Lyceum voor voortgezet onderwijs ligt op 564 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Jeroen van den Boogaard Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 750.000
Prijs per m²€ 9.494
Woonoppervlakte79m²
Perceeloppervlakte103m²
Bouwjaar1891
BuurtWeesperbuurt
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Nieuwe Prinsengracht 116-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Weesperbuurt

Inwoners3.160
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Weesperbuurt

Woningvoorraad1.830
Gem. WOZ-waarde€ 636.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen70%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Albert Heijn
Sarphatistraat 141K
241m
AH to go
Metrostation Weesperpln 1
337m
SPAR
Nieuwe Kerkstraat 65
360m

Scholen

206 binnen 5 km

Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
23m
OBS Aldoende
Basisonderwijs · 379 leerlingen
547m
Metis Montessori Lyceum . vwo . havo
Voortgezet onderwijs · 1031 leerlingen
564m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Prinsengracht 116-3, Amsterdam

Is €750.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €750.000 ligt boven de mediaan van €610.000 en het gemiddelde van €710.833 voor koopwoningen in de Weesperbuurt. De gemiddelde prijs per m² is €11.193, wat bij 79 m² neerkomt op €884.000, dus de vraagprijs is relatief gunstig. In de afgelopen periode werden 35 woningen verkocht voor gemiddeld €630.771, met een gemiddelde verkooptijd van 22 dagen.

Hoe is de buurt Weesperbuurt om in te wonen?

De Weesperbuurt is een zeer stedelijke buurt met een hoge bevolkingsdichtheid (8.115 adressen per km²). Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar. De buurt heeft weinig eengezinswoningen (2%) en 30% koopwoningen. Voorzieningen zoals supermarkten, scholen en restaurants zijn op loopafstand. Het aantal misdrijven is 250, wat relatief hoog is voor een stadsbuurt.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt hebben de beschikbare koopwoningen energielabel B (50%) en C (50%). Het bouwjaar 1891 suggereert dat de woning mogelijk minder goed geïsoleerd is, maar zonder label is het niet met zekerheid te zeggen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Dr. E. Boekmanschool op 23 meter, gevolgd door OBS Aldoende op 547 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Metis Montessori Lyceum op 564 meter. In totaal zijn er 206 scholen binnen 5 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 2,1 km afstand. Dit is goed te doen met de fiets of het openbaar vervoer.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Weesperbuurt werden woningen de afgelopen periode gemiddeld in 22 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat wijst op een actieve markt. Er staan momenteel 6 koopwoningen te koop.