Appartement te koop: Nieuwe Rijn 105B, Leiden
KopenLeidenAppartementenNieuwe Rijn 105B

Nieuwe Rijn 105B

Havenwijk-Zuid, Leiden

€ 505.000
Buurt Havenwijk-Zuid, LeidenBekijk buurt
Dekamarkt op 155m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een historisch appartement aan de Nieuwe Rijn

Dit appartement aan de Nieuwe Rijn in Leiden ademt geschiedenis. Het pand uit 1750 is onderdeel van de karakteristieke binnenstad, met de gracht letterlijk naast de deur. Met 65 m² woonoppervlak is het ruimer dan veel andere appartementen in de buurt, 30% groter dan het gemiddelde van 50 m². De vraagprijs van €505.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste en het aanbod van appartementen in Leiden.

Havenwijk-Zuid: levendig en stedelijk

De buurt Havenwijk-Zuid is een van de dichtstbevolkte van Leiden, met een omgevingsadressendichtheid van 5750 adressen per km². Het is een echte stadswijk: veel eenpersoonshuishoudens (765) en relatief weinig gezinnen met kinderen (150). De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945 (57%). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een beeld van een levendige, centraal gelegen wijk.

Dagelijks leven om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Dekamarkt (op 155 meter) of de Hoogvliet (op 421 meter). Ook Albert Heijn en Ekoplaza zitten op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere scholen in de buurt, zoals het Stedelijk Gymnasium Leiden (op 560 meter) en de Haanstra Basisschool (op 806 meter). De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder HuisPortaal op Funda. Het energielabel staat niet in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 505.000
Prijs per m²€ 7.769
Woonoppervlakte65m²
Perceeloppervlakte121m²
Bouwjaar1750
BuurtHavenwijk-Zuid
WijkBinnenstad-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Nieuwe Rijn 105B, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit Havenwijk-Zuid

Inwoners1.810
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Havenwijk-Zuid

Woningvoorraad1.066
Gem. WOZ-waarde€ 402.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Dekamarkt
Levendaal 140
155m
Hoogvliet
Levendaal 20
421m
Albert Heijn
Hooigracht 85
454m

Scholen

87 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena)
Voortgezet onderwijs · 795 leerlingen
560m
Bonaventura College Burggravenlaan
Voortgezet onderwijs · 498 leerlingen
578m
Bonaventura Agora Leiden
Voortgezet onderwijs · 1464 leerlingen
615m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Rijn 105B, Leiden

Is €505.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €505.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€466.778) en ook boven de mediaan (€464.000). Het appartement is met 65 m² wel 30% groter dan het buurtgemiddelde van 50 m², wat de hogere prijs deels verklaart. Of het een goede deal is, hangt af van de staat en het energielabel, dat laatste is niet bekend.

Hoe is de buurt Havenwijk-Zuid om in te wonen?

Havenwijk-Zuid is een zeer stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een hoge dichtheid. Het is er levendig, met veel voorzieningen op loopafstand. De meeste woningen zijn vooroorlogs, wat karakter geeft. Er zijn relatief weinig kinderen, dus het is vooral een buurt voor volwassenen en ouderen.