Appartement te koop: Plantage Doklaan 21, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPlantage Doklaan 21

Plantage Doklaan 21

Plantage, Amsterdam

€ 775.000
Buurt Plantage, AmsterdamBekijk buurt
SPAR op 265m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Plantage Doklaan 21: een appartement met karakter

Dit appartement aan de Plantage Doklaan ligt in een van de groenste en meest culturele hoeken van Amsterdam. Met 86 m² woonoppervlak is het een fijne, overzichtelijke woning in een rustige straat, vlak bij het Artis-complex en het Plantagepark. De woning uit 1989 is onderdeel van een kleinschalig complex en voelt licht en ruimtelijk. De vraagprijs van €775.000 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar past bij de gewilde locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs van appartementen in Amsterdam ligt hoger, maar dit object is kleiner dan het buurtgemiddelde.

De buurt: Plantage

Plantage is een oase van rust in de stad, met statige panden, brede straten en veel groen. De buurt Plantage telt zo'n 2.500 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig gezinnen. De sfeer is cultureel en ontspannen, met Artis, het Hortusplantsoen en diverse musea op loopafstand. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer en een hoge omgevingsadressendichtheid duiden op een levendige maar veilige omgeving.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de SPAR om de hoek (265 meter) of loop je naar de Albert Heijn op 510 meter. Voor de dagelijkse boodschappen ben je zo twee straten verder. Kinderen gaan naar De Witte Olifant (526 meter) of de Dr. E. Boekmanschool (543 meter), beide op loopafstand. Het park of plantsoen is naast de deur (300 meter). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via PUUR* Makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 775.000
Prijs per m²€ 9.012
Woonoppervlakte86m²
Perceeloppervlakte6402m²
Bouwjaar1989
BuurtPlantage
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Plantage Doklaan 21, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Plantage

Inwoners2.520
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Plantage

Woningvoorraad1.414
Gem. WOZ-waarde€ 705.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen63%

Supermarkten

150 binnen 5 km

SPAR
Rapenburg 91
265m
Albert Heijn
Jodenbreestraat 21
510m
Albert Heijn
Kleine Wittenburgerstr 18
579m

Scholen

199 binnen 5 km

De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
526m
Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
543m
Alan Turingschool
Basisonderwijs · 264 leerlingen
690m

Veelgestelde vragen

Over Plantage Doklaan 21, Amsterdam

Is €775.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €775.000 is aan de hoge kant voor een appartement van 86 m² in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt rond de €995.967, maar die woningen zijn gemiddeld 208 m² groot. De prijs per vierkante meter is hier ongeveer €9.012, terwijl het buurtgemiddelde €9.552 per m² is. Het is dus marktconform geprijsd voor de locatie, maar je betaalt wel voor de schaalgrootte.

Hoe is de buurt Plantage om in te wonen?

Plantage is een rustige, groene buurt in Amsterdam met veel culturele voorzieningen zoals Artis en het Hortusplantsoen. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge professionals. Het is veilig en heeft een lage misdaadcijfer. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een prettige woonomgeving.

Wat is de energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 50% van de woningen energielabel A+ en 50% label B. Het is dus aannemelijk dat dit appartement een goed label heeft, maar je kunt dit het beste navragen bij de makelaar.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde zijn De Witte Olifant (526 meter) en Dr. E. Boekmanschool (543 meter). Ook is er een middelbare school, het Metis Montessori Lyceum, op 876 meter. Het aanbod is divers en goed bereikbaar.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,7 kilometer afstand. Dat is ongeveer 20 minuten lopen of een paar minuten met de fiets. De bereikbaarheid met het openbaar vervoer is verder goed, met diverse tram- en bushaltes in de buurt.