Appartement te koop: Polanenstraat 70A, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenPolanenstraat 70A

Polanenstraat 70A

Spaarndammerbuurt-Zuidwest, Amsterdam

€ 449.000
Buurt Spaarndammerbuurt-Zuidwest, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Jumbo op 209m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
40% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Spaarndammerbuurt

Dit appartement uit 1921 ademt de sfeer van de oude Amsterdamse School. Met 55 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte, maar fijne woning. De vraagprijs van €449.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt rond de €714.000, maar die woningen zijn vaak groter. Dit appartement is een mooie instap voor wie in Amsterdam wil wonen. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Spaarndammerbuurt-Zuidwest

De buurt Spaarndammerbuurt-Zuidwest is een levendige en dichtbevolkte wijk. Met een omgevingsadressendichtheid van 6012 adressen per vierkante kilometer is het zeer stedelijk. De buurt telt 1840 inwoners, waarvan veel eenpersoonshuishoudens (725). Er zijn geen recente bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een buurt met veel jonge mensen en een mix van culturen.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Jumbo om de hoek (209 meter) of de Albert Heijn twee straten verder (238 meter). Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals Daltonschool De Spaarndammerhout (322 meter) en Onze Amsterdamse School (348 meter). De gemeente Amsterdam biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt, van parken tot restaurants.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bos Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 449.000
Prijs per m²€ 8.164
Woonoppervlakte55m²
Perceeloppervlakte74m²
Bouwjaar1921
EnergielabelC
BuurtSpaarndammerbuurt-Zuidwest
WijkSpaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Polanenstraat 70A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Spaarndammerbuurt-Zuidwest

Inwoners1.840
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Spaarndammerbuurt-Zuidwest

Woningvoorraad1.051
Gem. WOZ-waarde€ 429.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

128 binnen 5 km

Jumbo
Spaarndammerstraat 544
209m
Albert Heijn
Spaarndammerdijk 3
238m
Albert Heijn
Van Limburg Stirumstraat 44
662m

Scholen

177 binnen 5 km

Daltonschool De Spaarndammerhout
Basisonderwijs · 398 leerlingen
322m
Onze Amsterdamse School
Basisonderwijs · 178 leerlingen
348m
Het 4e Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 826 leerlingen
541m

Veelgestelde vragen

Over Polanenstraat 70A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Polanenstraat 70A?

De woning aan Polanenstraat 70A in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €449.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €449.000 is marktconform voor een appartement van 55 m² in de Spaarndammerbuurt. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt hoger (€714.200), maar die woningen zijn gemiddeld groter. Het energielabel C is redelijk voor een woning uit 1921. Let wel: er zijn momenteel geen andere koopwoningen beschikbaar in de buurt, dus de markt is krap.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in een zeer stedelijk gebied met een hoge omgevingsadressendichtheid. Het treinstation ligt op 2,8 kilometer afstand, dus je bent ongeveer 35 minuten lopen of 10 minuten met de fiets onderweg.

Wat voor soort buurt is de Spaarndammerbuurt-Zuidwest?

Het is een dichtbevolkte, zeer stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens (725 van de 1095 huishoudens). Er wonen relatief veel 25- tot 45-jarigen (730) en 65-plussers (385). De buurt heeft een mix van culturen en is levendig. Er zijn geen recente bewonersreviews, maar de cijfers geven een beeld van een dynamische wijk.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Daltonschool De Spaarndammerhout ligt op 322 meter, Onze Amsterdamse School op 348 meter, en Basisschool Westerpark op 545 meter. Voor voortgezet onderwijs is Het 4e Gymnasium op 541 meter een optie. De afstanden zijn goed te doen voor kinderen.

Hoeveel onderhoud vraagt een appartement uit 1921?

Een woning uit 1921 kan onderhoud vergen aan bijvoorbeeld leidingen, elektra en kozijnen. Het energielabel C is redelijk, maar niet superzuinig. De VvE-bijdrage is niet bekend, maar die is vaak aanwezig bij appartementen.