Appartement te koop: Raadhuisplein 8, Aalsmeer
Onder bod
KopenAalsmeerAppartementenRaadhuisplein 8

Raadhuisplein 8

Centrum, Aalsmeer

€ 419.000
Buurt Centrum, AalsmeerBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Lidl op 101m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in het hart van Aalsmeer

Dit appartement aan het Raadhuisplein ademt de sfeer van een dorpscentrum: je woont midden in de bedrijvigheid, met winkels, terrassen en de jaarlijkse bloemencorso om de hoek. Met 77 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel F is het een woning met potentie, waar je zelf nog stappen kunt zetten op het gebied van isolatie en verduurzaming. De vraagprijs van €419.000 is aan de hoge kant voor een appartement in Aalsmeer, maar de centrale ligging maakt het een bijzondere kans. Bekijk ook andere appartementen in Aalsmeer voor een vergelijking.

De buurt Centrum: levendig en gemengd

De buurt Centrum is het kloppende hart van Aalsmeer, met een mix van winkels, horeca en voorzieningen op loopafstand. De buurt telt bijna 3.000 inwoners, met een opvallend aandeel 65-plussers (28%) en veel eenpersoonshuishoudens. Het is een plek waar je elkaar tegenkomt op het plein of in de supermarkt. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een beeld van een levendige, centraal gelegen wijk waar veel te beleven valt.

Het dagelijks leven: alles binnen handbereik

Voor je dagelijkse boodschappen loop je in een paar minuten naar de Lidl, die op nog geen 100 meter zit, of naar de Albert Heijn twee straten verder. Ook de Vomar is om de hoek te vinden. Voor gezinnen zijn er basisscholen zoals Openbare Basisschool Samen Een en Jozefschool, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is iets verder weg, maar met de fiets ben je er zo. De gemeente Aalsmeer biedt daarnaast voldoende groen en recreatie, zoals het park op zeven minuten lopen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van der Laarse Makelaardij O.G. B.V. op Funda en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 419.000
Prijs per m²€ 5.442
Woonoppervlakte77m²
Perceeloppervlakte723m²
Bouwjaar1957
EnergielabelF
BuurtCentrum
WijkAalsmeer
GemeenteAalsmeer

Locatie

Raadhuisplein 8, Aalsmeer

Buurt statistieken

Gegevens uit Centrum

Inwoners2.990
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

14 binnen 5 km

Lidl
Stationsweg 6
101m
Albert Heijn
Praamplein 4A
319m
Vomar
Molenpad 19
386m

Scholen

17 binnen 5 km

Openbare Basisschool Samen Een
Basisonderwijs · 193 leerlingen
277m
Jozefschool Katholiek Basisonderwijs
Basisonderwijs · 426 leerlingen
320m
Yuverta mavo Aalsmeer
Voortgezet onderwijs · 419 leerlingen
823m

Veelgestelde vragen

Over Raadhuisplein 8, Aalsmeer

Welk energielabel heeft Raadhuisplein 8?

De woning aan Raadhuisplein 8 in Aalsmeer heeft energielabel F.

Is €419.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €419.000 is aan de hoge kant voor een appartement van 77 m² in Aalsmeer, zeker met energielabel F. Vergelijkbare woningen in de buurt zijn vaak iets lager geprijsd, maar de centrale ligging aan het Raadhuisplein rechtvaardigt deels de prijs.

Wat betekent energielabel F voor mijn maandlasten?

Energielabel F duidt op een slechte energieprestatie. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten, vooral in de winter. Het loont om te investeren in isolatie, dubbel glas of een zuinige cv-ketel. De exacte besparing hangt af van je gebruik en de maatregelen die je neemt.

Hoe is de bereikbaarheid van het centrum van Aalsmeer?

Het Raadhuisplein ligt in het centrum, dus de meeste voorzieningen zijn op loopafstand. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 5,6 km afstand, dus voor treinreizen ben je aangewezen op de auto of bus.

Zijn er voldoende parkeermogelijkheden in de buurt?

In het centrum van Aalsmeer kan parkeren een uitdaging zijn, vooral op drukke momenten. De woning heeft geen eigen parkeerplaats, maar er is openbare parkeergelegenheid in de omgeving. Het is aan te raden om de parkeersituatie ter plekke te bekijken.

Wat voor soort mensen wonen er in de buurt Centrum?

De buurt Centrum heeft een gemengde bevolking: veel eenpersoonshuishoudens en ouderen, maar ook gezinnen met kinderen. Het is een levendige wijk met een dorps karakter, waar veel voorzieningen op loopafstand zijn.

Zijn er scholen in de buurt van dit appartement?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool Samen Een (277 m) en Jozefschool (320 m). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Yuverta mavo Aalsmeer (823 m) of Yuverta vmbo Aalsmeer (1,4 km).