Appartement te koop: Rietzangerstraat 65, Amersfoort
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmersfoortAppartementenRietzangerstraat 65

Rietzangerstraat 65

Zangvogelbuurt, Amersfoort

€ 295.000
Buurt Zangvogelbuurt, AmersfoortBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Lidl op 181m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rustig wonen in de Zangvogelbuurt

Dit appartement aan de Rietzangerstraat 65 ligt in een rustige, groene buurt in Amersfoort. Met 60 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De woning uit 1971 heeft energielabel D, wat betekent dat de stookkosten wat hoger kunnen uitvallen. De vraagprijs van €295.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Amersfoort.

De buurt: Zangvogelbuurt

De Zangvogelbuurt is een rustige woonwijk met veel groen. De buurt telt zo'n 1640 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. De woningvoorraad bestaat vooral uit eengezinswoningen, maar er zijn ook appartementen. De buurt Zangvogelbuurt heeft een stedelijkheidsgraad 1 (zeer sterk stedelijk), maar voelt door de opzet toch rustig aan. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Lidl, die om de hoek zit. Voor de dagelijkse boodschappen is ook de Jumbo twee straten verder. Kinderen kunnen naar de P.C. basisschool De Windroos, die naast de deur ligt, of naar obs De Wijde Wereld, op loopafstand. Voor voortgezet onderwijs zijn er scholen op tien minuten lopen. De gemeente Amersfoort biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hendriks Makelaardij Amersfoort op Funda en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 295.000
Prijs per m²€ 4.917
Woonoppervlakte60m²
Perceeloppervlakte2249m²
Bouwjaar1971
EnergielabelD
BuurtZangvogelbuurt
WijkLiendert
GemeenteAmersfoort

Locatie

Rietzangerstraat 65, Amersfoort

Buurt statistieken

Gegevens uit Zangvogelbuurt

Inwoners1.640
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Zangvogelbuurt

Woningvoorraad766
Gem. WOZ-waarde€ 289.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

43 binnen 5 km

Lidl
Wiekslag 365
181m
Jumbo
Wiekslag 261
384m
Aldi
Neptunusplein 68-70
706m

Scholen

95 binnen 5 km

P.C. basisschool De Windroos
Basisonderwijs · 208 leerlingen
127m
obs De Wijde Wereld
Basisonderwijs · 263 leerlingen
211m
PrO De Baander, praktijkonderwijs
Voortgezet onderwijs · 230 leerlingen
322m

Veelgestelde vragen

Over Rietzangerstraat 65, Amersfoort

Welk energielabel heeft Rietzangerstraat 65?

De woning aan Rietzangerstraat 65 in Amersfoort heeft energielabel D.

Is €295.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €295.000 ligt 21% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€371.875). De mediaanprijs in de Zangvogelbuurt is €342.500. Het appartement is met 60 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 87 m². De prijs per m² is ongeveer €4.917, terwijl het gemiddelde in de buurt €4.257 per m² is. De prijs lijkt marktconform voor een kleiner appartement.

Wat is de ligging van dit appartement ten opzichte van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 3,3 km afstand, dus niet direct om de hoek. De buurt is wel goed bereikbaar met de auto. De omgevingsadressendichtheid is hoog (3111 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Hoe is de buurt Zangvogelbuurt qua veiligheid?

In de buurt zijn in het meest recente jaar 76 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een wijk van deze omvang. De buurt oogt rustig en groen, met veel eengezinswoningen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de maandlasten?

Het energielabel is D. Dat is minder zuinig dan de meeste koopwoningen in de buurt: 44,4% heeft label A en 22,2% label B. Label D betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met een beter label. Het is goed om hier rekening mee te houden bij het budget.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is P.C. basisschool De Windroos op 127 meter. Ook obs De Wijde Wereld (211 m) en voortgezet onderwijs zoals PrO De Baander (322 m) en 't Hooghe Landt (432 m) zijn dichtbij.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen 5 km zijn er 43 supermarkten. De dichtstbijzijnde is Lidl op 181 meter, gevolgd door Jumbo (384 m) en Aldi (706 m). Voor de dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Hendriks Makelaardij Amersfoort