Appartement te koop: Roerstraat 87, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenRoerstraat 87

Roerstraat 87

Scheldebuurt-Midden, Amsterdam

€ 1.250.000
Buurt Scheldebuurt-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Coop op 184m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Scheldebuurt

Dit appartement aan de Roerstraat 87 ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam-Zuid. Met 102 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel C is het een solide woning in een geliefde buurt. De vraagprijs van €1.250.000 is aan de hoge kant, zeker vergeleken met het buurtgemiddelde van €845.000. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is divers, maar dit exemplaar springt eruit door zijn ligging en karakter.

Leven in de Scheldebuurt-Midden

De buurt Scheldebuurt-Midden is een rustige, groene wijk met veel jonge gezinnen en stellen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (8604 adressen per km²), wat typerend is voor de stad. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8. De meeste woningen zijn vooroorlogs, net als dit appartement.

Dagelijkse routine in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Coop om de hoek (184 meter) of de Albert Heijn op twee straten verder (280 meter). Ook de Ekoplaza en Dirk zijn binnen tien minuten lopen bereikbaar. De gemeente Amsterdam biedt daarnaast talloze voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Heeren Makelaars op Funda. Het is een van de zeven koopwoningen die momenteel in de buurt te koop staan.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 12.255
Woonoppervlakte102m²
Perceeloppervlakte192m²
Bouwjaar1930
EnergielabelC
BuurtScheldebuurt-Midden
WijkScheldebuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Roerstraat 87, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Scheldebuurt-Midden

Inwoners3.150
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Scheldebuurt-Midden

Woningvoorraad1.574
Gem. WOZ-waarde€ 712.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

149 binnen 5 km

Coop
Niersstraat 16
184m
Albert Heijn
Maasstraat 47
280m
Albert Heijn
Scheldeplein 5
455m

Scholen

191 binnen 5 km

15e montessorischool van Maas en Waal
Basisonderwijs · 280 leerlingen
224m
Basisschool Anne Frank 6e Montessori-School
Basisonderwijs · 271 leerlingen
280m
Mediacollege Amsterdam vmbo
Voortgezet onderwijs · 320 leerlingen
335m

Veelgestelde vragen

Over Roerstraat 87, Amsterdam

Welk energielabel heeft Roerstraat 87?

De woning aan Roerstraat 87 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is de vraagprijs van €1.250.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in de Scheldebuurt-Midden (€845.000) en ook boven de duurste woning die momenteel te koop staat (€1.150.000). De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €855.324, dus de vraagprijs is aan de hoge kant. Het appartement is wel groter (102 m²) dan het buurtgemiddelde (91 m²), wat deels het prijsverschil verklaart.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,3 kilometer afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. De hoge stedelijkheidsgraad (1) en omgevingsadressendichtheid (8604) wijzen op een uitstekende OV-bereikbaarheid.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 75% van de woningen label A, dus dit appartement scoort iets minder. Label C staat voor een gemiddeld energieverbruik; je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een A-label, maar lager dan bij een G-label.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen vijf minuten lopen vind je een Coop (184 m) en Albert Heijn (280 m). Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de 15e montessorischool (224 m) en de Anne Frankschool (280 m). Daarnaast zijn er parken, restaurants en een bibliotheek in de omgeving.

Hoe veilig is de Scheldebuurt-Midden?

In de buurt zijn in totaal 171 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De buurt staat bekend als rustig en kindvriendelijk, met veel gezinnen. Het is altijd verstandig om zelf een indruk te krijgen door een keer door de straat te lopen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de Scheldebuurt-Midden is 43 dagen. Dat is relatief kort, wat aangeeft dat de buurt gewild is. Dit appartement is met een vraagprijs van €1.250.000 wel aan de dure kant, dus de verkooptijd kan afwijken.