Appartement te koop: Rustenburgerdwarsstraat 12H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenRustenburgerdwarsstraat 12H

Rustenburgerdwarsstraat 12H

Willibrordusbuurt, Amsterdam

€ 525.000
Buurt Willibrordusbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 102m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
42% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rustenburgerdwarsstraat 12H: een appartement in de Pijp

Dit appartement uit 1899 in de Nieuwe Pijp ademt de charme van oud Amsterdam. Met 50 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De vraagprijs van €525.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €589.000, maar past bij de schaarste in deze populaire buurt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

Willibrordusbuurt: gemengd en centraal

De Willibrordusbuurt is een echte stadswijk: dichtbevolkt, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van culturen. Twee bewoners geven de buurt een 6,88. Een van hen zegt: "ik vind het een leuke veilige buurt, mooie gebouwen en zit centraal." Een ander noemt het "soms fijn, soms veel armoede, soms chaotisch, soms ok." De buurt heeft weinig groen, maar het Sarphatipark is om de hoek. Meer weten? Lees over de buurt Willibrordusbuurt.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn, die twee straten verder zit. Ook een Lidl is op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de 4e Montessorischool de Pinksterbloem en de 3e Daltonschool Alberdingk Thijm, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met IVKO en Berlage Lyceum om de hoek. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Bob! Makelaardij en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 525.000
Prijs per m²€ 10.500
Woonoppervlakte50m²
Perceeloppervlakte95m²
Bouwjaar1899
BuurtWillibrordusbuurt
WijkNieuwe Pijp
GemeenteAmsterdam

Locatie

Rustenburgerdwarsstraat 12H, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

5.9
Sem
14-01-2025
Ronmelig, gemixed.. weinig groen

Soms fijn, soms veel armoede, soms chaotisch, soms ok.

7.9
annelot
22-10-2023
fijne buurt en fijne mensen

ik vind het een leuke veilige buurt, mooie gebouwen en zit centraal.

Buurt statistieken

Gegevens uit Willibrordusbuurt

Inwoners2.715
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Willibrordusbuurt

Woningvoorraad1.823
Gem. WOZ-waarde€ 506.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen76%

Supermarkten

150 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Woustraat 150
102m
Albert Heijn
Wibautstraat 80
547m
Albert Heijn
Rijnstraat 33
568m

Scholen

199 binnen 5 km

IVKO - Leren van Kunst
Voortgezet onderwijs · 536 leerlingen
143m
4e Montessorischoolschool de Pinksterbloem
Basisonderwijs · 373 leerlingen
318m
3e Daltonschool Alberdingk Thijm
Basisonderwijs · 208 leerlingen
442m

Veelgestelde vragen

Over Rustenburgerdwarsstraat 12H, Amsterdam

Is €525.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €525.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€577.479) en de mediaan (€660.000). Wel is het appartement met 50 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 69 m². De gemiddelde prijs per m² is €9.074, dus voor deze woning komt dat op €10.500 per m², iets boven het gemiddelde. Het is een marktconforme prijs voor een centraal gelegen woning in de Pijp.

Hoe snel worden woningen in de Willibrordusbuurt verkocht?

Woningen in deze buurt worden gemiddeld binnen 16 dagen verkocht. Dat is snel, wat aangeeft dat de vraag hoog is. Het aantal beschikbare koopwoningen is momenteel klein (5 stuks), terwijl er in de afgelopen periode 71 woningen zijn verkocht. Dit wijst op een krappe markt.

Wat is de sfeer in de Willibrordusbuurt?

De buurt is levendig en gemengd, met veel eenpersoonshuishoudens en een diversiteit aan bewoners. Bewoners geven een gemiddelde score van 6,88. Een bewoner noemt het 'een leuke veilige buurt, mooie gebouwen en zit centraal', terwijl een ander het 'soms fijn, soms chaotisch' vindt. Het is een typische stadswijk met weinig groen, maar wel dicht bij voorzieningen.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je meerdere supermarkten, waaronder Albert Heijn op 100 meter en Lidl op 600 meter. Ook zijn er basisscholen zoals de 4e Montessorischool de Pinksterbloem (318 m) en de 3e Daltonschool Alberdingk Thijm (442 m). Voor voortgezet onderwijs zijn IVKO (143 m) en Berlage Lyceum (549 m) dichtbij. Het treinstation is op 1,8 km afstand.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 50% van de woningen label A en 50% label B. Omdat het een appartement uit 1899 betreft, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het label en de isolatie.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?