Appartement te koop: Statenweg 45B, Rotterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenRotterdamAppartementenStatenweg 45B

Statenweg 45B

Blijdorp, Rotterdam

€ 385.000
Buurt Blijdorp, RotterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 246m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
47% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Blijdorp

Dit appartement uit 1934 aan de Statenweg in Blijdorp ademt de sfeer van een oude Rotterdamse volksbuurt, maar dan met de rust van een groene wijk. Met 66 m² woonoppervlak is het compact, maar de indeling is praktisch. De vraagprijs van €385.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Rotterdam, die gemiddeld €456.126 kosten.

De buurt: Blijdorp

Blijdorp is een rustige, groene buurt waar buren elkaar nog kennen. Op basis van vijf beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,6. Een bewoner zegt: "Rustige buurt, waar buren elkaar kennen en helpen, als het nodig is." Een ander noemt het een "Gezellige, rustige buurt met leuke mensen." De buurt Blijdorp telt ruim 10.000 inwoners, veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud.

Het dagelijks leven

Om de hoek vind je Albert Heijn voor de dagelijkse boodschappen, en twee straten verder ligt PLUS. Basisschool Dominicus zit naast de deur, en OBS de Blijberg is op loopafstand. Het Vroesenpark is vlakbij voor een wandeling. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda en Huispedia.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 385.000
Prijs per m²€ 5.833
Woonoppervlakte66m²
Perceeloppervlakte4455m²
Bouwjaar1934
BuurtBlijdorp
WijkNoord
GemeenteRotterdam

Locatie

Statenweg 45B, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 5 bewoners

8.4
Lola
11-01-2026
Rustige buurt, waar buren elkaar kennen en helpen, als het nodig is.

Rustige buurt met oudere en jongere bewoners. Openbaar vervoer( metro)en Vroesenpark vlakbij. Hier zeggen bewoners elkaar nog gedag en maken een praatje en helpen elkaar, als het nodig is.

9.0
Lola
16-11-2025
Gezellige,rustig buurt met leuke mensen.

Gezellige buurt met veel groen. Vroesenpark en Diergaarde Blijdorp vlakbij. Leuke mensen. Hier zegt men elkaar nog gedag op straat. Goed openbaar vervoer(metro). Supermarkten en allerlei andere winkels dichtbij. Leuke restaurants en horeca.

7.1
Oglaya
16-03-2025
Rustig wonen in de stad

Veel individuen, weinig gezamenlijke buurtzin

6.4
nigel
01-06-2024
leuke rustige buurt! vlak naast vroesenpark

veel verouderde appartmenten waar niks aan gedaan word..

6.8
nigel
24-10-2023
alledaags, niks bijzonders

het is een mooie buurt, vlak naast het vroesepark! Naar mijn idee wel weinig te doen voor jongeren, daarvoor moet je dan weer naar de stad toe.

Buurt statistieken

Gegevens uit Blijdorp

Inwoners10.420
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Blijdorp

Woningvoorraad5.613
Gem. WOZ-waarde€ 383.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

90 binnen 5 km

Albert Heijn
Statenweg 103
246m
PLUS
Stadhoudersplein 135
507m
SPAR express
Stadhoudersweg 215
730m

Scholen

165 binnen 5 km

Dominicus
Basisonderwijs · 175 leerlingen
268m
OBS de Blijberg
Basisonderwijs · 402 leerlingen
431m
Grafisch Lyceum Rotterdam VMBO voor Vormgeven & Me
Voortgezet onderwijs · 494 leerlingen
439m

Veelgestelde vragen

Over Statenweg 45B, Rotterdam

Is €385.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €385.000 ligt 16% onder de gemiddelde vraagprijs in Blijdorp (€456.126). Het appartement is met 66 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 95 m². De prijs per m² is ongeveer €5.833, terwijl het gemiddelde in de buurt €5.000 per m² is. Het is dus aan de hoge kant per vierkante meter, maar de totale prijs is relatief laag.

Hoe is de buurt Blijdorp om in te wonen?

Blijdorp wordt door bewoners gewaardeerd met een 7,6. Ze noemen het rustig, groen en sociaal: buren groeten elkaar en helpen waar nodig. Het Vroesenpark en Diergaarde Blijdorp zijn vlakbij. Er zijn voldoende supermarkten en restaurants op loopafstand. Wel is het een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Wat is de staat van het energielabel?

In de buurt heeft 52,7% van de woningen een label D of lager, en slechts 4,4% heeft label A of beter. Omdat het bouwjaar 1934 is, is het verstandig om zelf het label op te vragen bij de verkoper.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Dominicus zit op 268 meter, OBS de Blijberg op 431 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Grafisch Lyceum Rotterdam op 439 meter en de Montessori Mavo op 831 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,2 km afstand, dus niet direct om de hoek. Wel is er een metrohalte in de buurt, zoals bewoners aangeven. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5196 adressen per km²), wat duidt op een stedelijk gebied met goede OV-verbindingen.

Wat voor type woningen staan er in Blijdorp?

Blijdorp bestaat voornamelijk uit appartementen: slechts 1% van de woningen is een eengezinswoning. 56% van de woningen is koop, de rest huur. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945 (91%). Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens.