Appartement te koop: Vincent van Goghstraat 11C, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenVincent van Goghstraat 11C

Vincent van Goghstraat 11C

Cornelis Troostbuurt, Amsterdam

€ 650.000
Buurt Cornelis Troostbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Aldi op 113m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Nieuwe Pijp

Dit appartement aan de Vincent van Goghstraat 11C ademt de sfeer van de Amsterdamse Pijp: levendig, stedelijk en vol historie. Met 88 m² woonoppervlak is het ruim voor een woning uit 1922, en het energielabel D is gebruikelijk voor deze bouwperiode. De vraagprijs van €650.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt, zeker gezien de populariteit van appartementen in Amsterdam.

De Cornelis Troostbuurt: levendig en centraal

De buurt Cornelis Troostbuurt is een van de meest levendige stukjes Amsterdam. Een bewoner zegt: "Levendige buurt, 24/7 levendig, weinig burengeluiden." De Albert Cuypmarkt is op loopafstand, en er is volop horeca direct onder de woningen. De buurt telt veel jonge huishoudens en eenpersoonshuishoudens, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6. Het is een plek waar altijd wat te beleven valt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Aldi, die naast de deur zit. Ook Albert Heijn en Ekoplaza zijn om de hoek. Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere scholen op loopafstand, zoals de Dongeschool (basisonderwijs) en het Vossius Gymnasium (voortgezet onderwijs). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Openbare Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 650.000
Prijs per m²€ 7.386
Woonoppervlakte88m²
Perceeloppervlakte12080m²
Bouwjaar1922
EnergielabelD
BuurtCornelis Troostbuurt
WijkNieuwe Pijp
GemeenteAmsterdam

Locatie

Vincent van Goghstraat 11C, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.9
Middag
02-06-2025
Levendige buurt, 24/7 levendig, weinig burengeluiden.

Levendig, met tramhalte voor de deur en station Noord-Zuidlijn aan de overkant. Albert Cuypmarkt op loopafstand. Supermarkten op loopafstand. Levendige horeca direct onder de woningen aan deze kant.

Buurt statistieken

Gegevens uit Cornelis Troostbuurt

Inwoners3.595
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Cornelis Troostbuurt

Woningvoorraad2.199
Gem. WOZ-waarde€ 533.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen70%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Aldi
Pijnackerstraat 36
113m
Albert Heijn
Cornelis Troostplein 11
342m
Ekoplaza
Scheldestraat 53
426m

Scholen

193 binnen 5 km

College ZUYD
Voortgezet onderwijs · 402 leerlingen
190m
Vossius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 830 leerlingen
449m
Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat
Voortgezet onderwijs · 662 leerlingen
464m

Veelgestelde vragen

Over Vincent van Goghstraat 11C, Amsterdam

Welk energielabel heeft Vincent van Goghstraat 11C?

De woning aan Vincent van Goghstraat 11C in Amsterdam heeft energielabel D.

Is €650.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €650.000 ligt iets onder de mediaanprijs van €695.000 voor koopwoningen in de Cornelis Troostbuurt. De gemiddelde prijs per m² is €11.712, terwijl dit appartement €7.386 per m² kost. Dat is scherp geprijsd, mede doordat het woonoppervlak van 88 m² ruim boven het buurtgemiddelde van 65 m² ligt.

Hoe is de buurt voor dagelijkse boodschappen?

Uitstekend. De Aldi zit op 113 meter, Albert Heijn op 342 meter en Ekoplaza op 426 meter. Ook Jumbo en Coop zijn binnen 600 meter te vinden. De Albert Cuypmarkt is op loopafstand voor verse producten.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Voor basisonderwijs is de Dongeschool op 509 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er het Vossius Gymnasium (449 m), het Montessori Lyceum Amsterdam (464 m) en College ZUYD (190 m).

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,8 km afstand. Daarnaast is er een tramhalte voor de deur en de Noord-Zuidlijn aan de overkant, zoals een bewoner aangeeft. De buurt is zeer goed ontsloten.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1922. In de buurt heeft al het koopaanbod energielabel A, maar dat zijn nieuwere of gerenoveerde panden. Label D betekent dat je rekening kunt houden met hogere stookkosten dan bij een zuiniger label.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de Cornelis Troostbuurt?

Op dit moment staan er 3 koopwoningen te koop in de buurt, waaronder deze. De gemiddelde vraagprijs is €718.333, met een mediaan van €695.000. Het aanbod is dus beperkt.

Is de buurt veilig?

In de buurt zijn in totaal 237 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk gebied met veel horeca en levendigheid. De bewoner in de review noemt geen veiligheidsproblemen.