Appartement te koop: Waterlandplein 20A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWaterlandplein 20A

Waterlandplein 20A

Werengouw-Midden, Amsterdam

€ 575.000
Buurt Werengouw-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 93m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement met energielabel A

Dit appartement aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord voelt licht en ruim, met 110 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 2012. De woning heeft energielabel A, wat betekent dat je lage stookkosten kunt verwachten. Met een vraagprijs van €575.000 is dit aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, maar de ruime oppervlakte en het energielabel maken het een interessante optie.

Werengouw-Midden: een groene, stedelijke buurt

De buurt Werengouw-Midden heeft een gemiddelde beoordeling van 6,86 op basis van één review. Een bewoner zegt: "Mijn buurt heeft een charmante mix van stedelijke en groene elementen. Brede lanen met hoge bomen en diverse huizenstijlen creëren een dynamische sfeer." De buurt telt ruim 5000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Dagelijkse voorzieningen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn op 93 meter of de Aldi op 98 meter. Ook een Dirk op loopafstand. Kindcentrum Bekkers (basisonderwijs) zit twee straten verder, en de Oecumenische basisschool De Vijf Sterren op 359 meter. De gemeente Amsterdam biedt verder tal van voorzieningen in de buurt.

Aangeboden door KIJCK. makelaars Amsterdam

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KIJCK. makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 575.000
Prijs per m²€ 5.227
Woonoppervlakte110m²
Perceeloppervlakte648m²
Bouwjaar2012
EnergielabelA
BuurtWerengouw-Midden
WijkWaterlandpleinbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Waterlandplein 20A, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.9
Ömer
03-06-2024
Een buurt waar je links en rechts een andere leven hebt

Mijn buurt heeft een charmante mix van stedelijke en groene elementen. Brede lanen met hoge bomen en diverse huizenstijlen creëren een dynamische sfeer. Het centrale park is een ontmoetingsplek voor jong en oud, met speeltuinen en een serene vijver. De buurt biedt uitstekende voorzieningen zoals winkels, cafés, en een wekelijkse markt met lokale producten. Er is een sterk gemeenschapsgevoel, met regelmatige buurtactiviteiten die zorgen voor een warme en uitnodigende sfeer. Het is een plek waar stadsgemak en plattelandsrust samenkomen, en ik voel me er echt thuis.

Buurt statistieken

Gegevens uit Werengouw-Midden

Inwoners5.005
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Werengouw-Midden

Woningvoorraad2.370
Gem. WOZ-waarde€ 357.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

69 binnen 5 km

Albert Heijn
Waterlandplein 255
93m
Aldi
Waterlandplein 26
98m
Dirk
IJdoornlaan 601
562m

Scholen

100 binnen 5 km

Kindcentrum Bekkers
Basisonderwijs · 173 leerlingen
299m
Oecumenische basisschool De Vijf Sterren
Basisonderwijs · 376 leerlingen
359m
IJdoornschool
Basisonderwijs · 288 leerlingen
396m

Veelgestelde vragen

Over Waterlandplein 20A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Waterlandplein 20A?

De woning aan Waterlandplein 20A in Amsterdam heeft energielabel A.

Is de vraagprijs van €575.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 47% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€391.250). Maar dit appartement is met 110 m² ook 69% groter dan het buurtgemiddelde van 65 m². De prijs per m² is met €5.227 lager dan het buurtgemiddelde van €6.282. Het is dus een relatief scherpe prijs voor de extra ruimte.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label B, 33,3% label C en 33,3% label D of lager. Dit appartement steekt daar gunstig bij af.

Hoe is het gesteld met de veiligheid in de buurt?

In de buurt zijn in totaal 281 misdrijven geregistreerd. Dat is een cijfer om in gedachten te houden, maar de buurt heeft ook een sterk gemeenschapsgevoel, zoals een bewoner aangeeft: 'Er is een sterk gemeenschapsgevoel, met regelmatige buurtactiviteiten.'

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn op 93 meter, Aldi op 98 meter en Dirk op 562 meter. Ook zijn er basisscholen zoals Kindcentrum Bekkers (299 m) en Oecumenische basisschool De Vijf Sterren (359 m). Een park of plantsoen vind je op 300 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,5 km afstand. Dat is een flink eind, maar de buurt is goed bereikbaar met bus en tram.

Wat voor type woningen staan er in de buurt?

In de buurt bestaat 77,8% van de woningen uit bouwjaar 1945-1970, 11,1% uit 1990-2010 en 11,1% uit na 2010. Dit appartement uit 2012 past in de nieuwere categorie. Slechts 1% van de woningen zijn eengezinswoningen, dus appartementen zijn de norm.