Appartement te koop: Westerdijk 4-0423, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtAppartementenWesterdijk 4-0423

Westerdijk 4-0423

Pijlsweerd-Zuid, Utrecht

€ 475.000
Buurt Pijlsweerd-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 268m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een energiezuinig appartement in een levendige buurt

Dit appartement aan de Westerdijk in Utrecht voelt als een rustige thuishaven, midden in de stad. Het is gebouwd in 2013 en heeft energielabel A+, wat betekent dat het zeer zuinig is. Met 73 vierkante meter woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €475.000 is marktconform voor een appartement van dit formaat en energielabel in Utrecht. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht voor een idee van het aanbod.

Pijlsweerd-Zuid: veilig en centraal

De buurt Pijlsweerd-Zuid wordt door bewoners gewaardeerd om de veiligheid en de centrale ligging. Een bewoner zegt: "Het maakt niet uit wanneer je de straat op gaat, het voelt altijd veilig." Een ander noemt: "Ik voel me altijd veilig in deze buurt wellicht omdat het vlakbij het politiebureau is." Op basis van vier beoordelingen krijgt de buurt een 7,4. De buurt telt veel jonge alleenstaanden en stellen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6.

Dagelijkse boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn. Ook een Aldi en Ekoplaza zitten om de hoek. Basisscholen zoals Montessori Kind Centrum LEF en KBS De Pijlstaart zijn op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot cultuur.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 475.000
Prijs per m²€ 6.507
Woonoppervlakte73m²
Perceeloppervlakte2708m²
Bouwjaar2013
EnergielabelA+
BuurtPijlsweerd-Zuid
WijkNoordwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Westerdijk 4-0423, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

8.1
Jani
27-02-2025
Leuke buurt!

Het wordt steeds groener en mooier in de buurt! Maar kan nog wel wat stappen zetten (en gaat ook gebeuren in 2025/2026) Er mag wat extra aandacht van de gemeente komen rondom het zwerfafval. Al is het ook gewoon druk vanwege de vele toeristen en studenten door de locatie. Kwa opzet is het leuk, goeie en leuke buren! Goede sociale controle. Het maakt niet uit wanneer je de straat op gaat, het voelt altijd veilig. Er zitten een paar (basis) scholen in de buurt en veel winkels voor je dagelijkse boodschappen. Vredenburg is 10 minuten lopen, mocht je wat anders willen. Kwa huisvesting kan ik niet zoveel zeggen, woningen verkopen vrij snel en er is ook altijd wel wat huuraanbod, maar dat is net als in de rest van Utrecht allemaal snel vol. Het is een oude wijk dus er kan ook weinig worden bijgebouwd/gecreëerd kwa woonruimte.

5.5
Lonneke
17-02-2025
Veilig maar kan mooier

Ik voel me altijd veilig in deze buurt wellicht omdat het vlakbij het politiebureau is. Het is 10 min van het centrum aflopen wat super fijn is. ‘s nachts geen last van lawaai. Ik mis wel heel erg groen in de buurt. Ook valt het me op dat “misplaatst” afval of rommel niet snel word opgeruimd daar mag gewerkt aan worden.

6.0
Lonneke
16-12-2024
Fijn

Ik vind het een fijne buurt. Naast dat hij wel zo dichtbij het centrum ligt, heb ik weinig overlast. Supermarkten op loopafstand, goed bereikbaar met ov en rustig maar niet saai. Dichtbij politie bureau dus ze rijden vaak langs maar is in principe nooit iets aan de hand hier. Er is geen groen hier vind ik dat mis ik wel een klein parkje of iets zou mooi zijn.

10
julia
23-09-2024
perfect!

heel fijn !

Buurt statistieken

Gegevens uit Pijlsweerd-Zuid

Inwoners4.745
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Pijlsweerd-Zuid

Woningvoorraad2.430
Gem. WOZ-waarde€ 454.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen69%

Supermarkten

69 binnen 5 km

Albert Heijn
Oudenoord 1
268m
Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 56
352m
Aldi
Amsterdamse Straatweg 27-35
352m

Scholen

132 binnen 5 km

Montessori Kind Centrum LEF
Basisonderwijs · 70 leerlingen
294m
KBS De Pijlstaart
Basisonderwijs · 184 leerlingen
326m
Al Amana College Utrecht
Voortgezet onderwijs · 211 leerlingen
468m

Veelgestelde vragen

Over Westerdijk 4-0423, Utrecht

Welk energielabel heeft Westerdijk 4-0423?

De woning aan Westerdijk 4-0423 in Utrecht heeft energielabel A+.

Is €475.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €475.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€539.909) en de mediaan van het huidige aanbod (€625.000). Het appartement is 73 m², wat neerkomt op €6.507 per m², iets lager dan het gemiddelde van €7.031 per m² in de buurt. Gezien het energielabel A+ en het bouwjaar 2013 is de prijs marktconform.

Hoe veilig is de buurt Pijlsweerd-Zuid?

Bewoners geven aan dat de buurt veilig voelt, mede door de nabijheid van het politiebureau. In de CBS-data zijn 283 misdrijven geregistreerd, maar dat is inclusief kleine vergrijpen. Uit de buurtreviews blijkt dat men zich dag en nacht veilig voelt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is A+, het zuinigste label. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is, met lage stookkosten. In de buurt heeft slechts 11,1% van de koopwoningen label A+, dus dit appartement springt er positief uit.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Albert Heijn (268 m) en Aldi (352 m). Ook basisscholen en een kinderdagverblijf zitten om de hoek. Het treinstation is 1,8 km verderop, goed bereikbaar met de fiets.

Hoe is de sfeer in de buurt?

Bewoners beschrijven de buurt als rustig maar niet saai, met goede sociale controle. Er is weinig geluidsoverlast 's nachts. Wel wordt er opgemerkt dat er weinig groen is en dat zwerfafval soms blijft liggen.

Wordt de woning via meerdere makelaars aangeboden?

Ja, de woning wordt via twee kanalen aangeboden: Lauteslager Makelaars en Lauteslager Makelaars op Funda. Je kunt dus via beide partijen reageren.

Lauteslager Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar