Appartement te koop: Westerkade 69, Leeuwarden
KopenLeeuwardenAppartementenWesterkade 69

Westerkade 69

Zaailand, Leeuwarden

€ 257.500
Buurt Zaailand, LeeuwardenBekijk buurt
Albert Heijn op 187m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

In het hart van Leeuwarden

Dit appartement aan de Westerkade combineert stadsleven met rust. Het is een fijne plek voor wie van de binnenstad houdt, maar ook waarde hecht aan een rustige straat. Met 56 m² woonoppervlak is het compact en overzichtelijk. De vraagprijs van €257.500 is scherp vergeleken met andere appartementen in Leeuwarden, waar de gemiddelde prijs rond de €647.500 ligt.

Buurt Zaailand

De buurt Zaailand is een levendig stukje binnenstad. Een bewoner zegt: "Fijne buurt, goed bereikbaar met OV en fiets, met auto wat lastiger. Veilig, netjes en goede voorzieningen in de buurt." De buurt telt 510 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (260) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,4. Het is een plek waar vooral alleenstaanden en stellen zich thuis voelen.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Albert Heijn, om de hoek op 187 meter. Voor een snelle lunch is AH to go twee straten verder. Kinderen gaan naar basisschool Oldenije, tien minuten lopen, of naar het Chr. Gymnasium Beyers Naudé, ook op loopafstand. De gemeente Leeuwarden biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Op Hoogte Wonen op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 257.500
Prijs per m²€ 4.598
Woonoppervlakte56m²
Perceeloppervlakte933m²
Bouwjaar1985
EnergielabelC
BuurtZaailand
WijkBinnenstad
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Westerkade 69, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.4
Pieter
21-11-2023
Centraal gelegen en ook rustig

Fijne buurt, goed bereikbaar met OV en fiets, met auto wat lastiger. Veilig, netjes en goede voorzieningen in de buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Zaailand

Inwoners510
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Zaailand

Woningvoorraad358
Gem. WOZ-waarde€ 225.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen70%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Albert Heijn
Prins Hendrikstraat 2A
187m
AH to go
Stationsplein 1
330m
Albert Heijn
Tesselschadestraat 23
413m

Scholen

56 binnen 5 km

Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije
Basisonderwijs · 202 leerlingen
470m
Chr. Gymnasium Beyers Naudé
Voortgezet onderwijs · 438 leerlingen
668m
Openbaar IKC De Vosseburcht
Basisonderwijs · 184 leerlingen
762m

Veelgestelde vragen

Over Westerkade 69, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Westerkade 69?

De woning aan Westerkade 69 in Leeuwarden heeft energielabel C.

Is €257.500 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is marktconform. In de buurt Zaailand ligt de gemiddelde vraagprijs op €647.500, maar dat is voor veel grotere woningen (gemiddeld 148 m²). Dit appartement is met 56 m² aanzienlijk kleiner, dus de prijs per m² (€4.598) ligt iets boven het buurtgemiddelde van €4.237 per m². Het is een eerlijke prijs voor een compact appartement in de binnenstad.

Hoe is de buurt Zaailand qua veiligheid en rust?

Uit de enige beschikbare buurtreview blijkt dat bewoners de buurt als veilig, netjes en rustig ervaren, ondanks de centrale ligging. Er worden 265 misdrijven geregistreerd in de buurt, maar dat is relatief voor een stadscentrum. De combinatie van stedelijke voorzieningen en een rustige woonstraat wordt gewaardeerd.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat is gemiddeld voor een appartement uit 1985. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet extreem laag. In de buurt hebben alle woningen label A of B, dus dit appartement scoort iets minder zuinig dan het gemiddelde in de straat.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. De buurt is goed bereikbaar met OV en fiets, zoals een bewoner aangeeft. Met de auto is het wat lastiger parkeren, maar de binnenstad is autoluw ingericht.

Zijn er voldoende winkels en voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. De dichtstbijzijnde supermarkt (Albert Heijn) is op 187 meter, om de hoek. Ook zijn er meerdere scholen, restaurants en een park op loopafstand. De binnenstad van Leeuwarden biedt alles wat je dagelijks nodig hebt.

Hoeveel kamers heeft dit appartement?

Het appartement heeft 56 m² woonoppervlak, wat doorgaans wijst op een woonkamer, een aparte slaapkamer en een keuken. Voor exacte indeling kun je het beste de plattegrond bij de makelaar opvragen.