Appartement te koop: Willemsparkweg 87-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWillemsparkweg 87-2

Willemsparkweg 87-2

Cornelis Schuytbuurt, Amsterdam

€ 1.495.000
Buurt Cornelis Schuytbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 387m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Cornelis Schuytbuurt

Dit appartement aan de Willemsparkweg ademt de charme van 1889. Met 119 m² woonoppervlak en een vraagprijs van €1.495.000 is het een opvallend scherp geprijsde optie in deze buurt, waar de gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning op €2.746.667 ligt. Het is een van de appartementen in Amsterdam die nu beschikbaar zijn.

De buurt: Cornelis Schuytbuurt

De Cornelis Schuytbuurt is een geliefde wijk in het Museumkwartier. Een bewoner zegt: "Het is een zeer fijne buurt. Er valt genoeg te doen met het Vondelpark om de hoek." De buurt telt 2980 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. De buurt Cornelis Schuytbuurt staat bekend om zijn statige panden en groene omgeving.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (op 387 meter) of de Jumbo op 791 meter. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals de Hildebrand Van Loonschool (op 328 meter) en het Nicolaas Maes (op 371 meter) twee straten verder. Het Vondelpark is op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Brummel & Beuk Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.495.000
Prijs per m²€ 12.563
Woonoppervlakte119m²
Perceeloppervlakte112m²
Bouwjaar1889
BuurtCornelis Schuytbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Willemsparkweg 87-2, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.4
CS
21-12-2024
Goede onder houding met veel voorzieningen

Het is een zeer fijne buurt. Er valt genoeg te doen met het Vondelpark om de hoek. Veel scholen voor mijn kinderen en genoeg supermarkten.

Buurt statistieken

Gegevens uit Cornelis Schuytbuurt

Inwoners2.980
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Cornelis Schuytbuurt

Woningvoorraad1.509
Gem. WOZ-waarde€ 1.489.000
Koopwoningen55%
Huurwoningen45%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
387m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
435m
Albert Heijn
Overtoom 116H
680m

Scholen

212 binnen 5 km

Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
328m
Nicolaas Maes
Basisonderwijs · 367 leerlingen
371m
Basisschool Het Museumkwartier
Basisonderwijs · 158 leerlingen
452m

Veelgestelde vragen

Over Willemsparkweg 87-2, Amsterdam

Is €1.495.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.495.000 ligt 46% onder de gemiddelde vraagprijs van €2.746.667 in de Cornelis Schuytbuurt. De mediaanprijs in de buurt is €2.450.000. Het appartement is met 119 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 212 m², maar de prijs per m² (€12.563) is lager dan het gemiddelde van €13.801. Het is een scherpe prijs voor een woning in deze gewilde buurt.

Hoe is de buurt Cornelis Schuytbuurt om in te wonen?

De buurt krijgt een gemiddelde score van 8,38 uit één beoordeling. Bewoners waarderen de voorzieningen, zoals het Vondelpark om de hoek, veel scholen en supermarkten. De buurt heeft een zeer hoge stedelijkheidsgraad (omgevingsadressendichtheid 7328) en telt 2980 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden.

Wat is de staat van het energielabel?

In de buurt heeft 100% van de koopwoningen energielabel A. Het bouwjaar 1889 betekent dat isolatie en installaties mogelijk verouderd zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Hildebrand Van Loonschool (328 m), Nicolaas Maes (371 m) en Basisschool Het Museumkwartier (452 m). Voor voortgezet onderwijs is Sweelinck College op 564 m. De afstanden zijn gemiddeld voor de buurt.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen 800 meter vind je vijf supermarkten: Albert Heijn (387 m en 435 m), SPAR (727 m) en Jumbo (791 m). De dichtstbijzijnde grote supermarkt is op 400 meter. Voor dagelijkse boodschappen hoef je niet ver.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 2,4 km afstand.

Hoe veilig is de Cornelis Schuytbuurt?

In de buurt zijn 248 misdrijven geregistreerd. Het aantal inwoners is 2980, wat neerkomt op ongeveer 83 misdrijven per 1000 inwoners. Dit is een indicatie, maar voor een actueel beeld kun je de politiecijfers raadplegen.