Appartement te koop: Windroosplein 192, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenWindroosplein 192

Windroosplein 192

Wittenburg, Amsterdam

€ 750.000
Buurt Wittenburg, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een ruim appartement op Wittenburg

Dit appartement aan het Windroosplein 192 in Amsterdam is een fijne plek om te wonen. Het is een rustige straat op het eiland Wittenburg, met water om de hoek en een sfeer van ruimte en licht. Met 102 vierkante meter woonoppervlak is het aanzienlijk ruimer dan veel andere appartementen in Amsterdam. De vraagprijs van €750.000 is aan de hoge kant, maar past bij de ligging en de grootte.

De buurt Wittenburg

Wittenburg is een van de Oostelijke Eilanden, met een mix van bewoners en een dorps karakter midden in de stad. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,6. Een bewoner zegt: 'De buurt hier is leuk en kindvriendelijk, er zijn 2 speeltuinen in de buurt en die zijn groot.' Een ander noemt de buurt 'leuk en aangenaam' en waardeert de 'veel open plekken waar u mag koffie drinken'. De buurt Wittenburg heeft veel eenpersoonshuishoudens en een gemiddelde leeftijd van rond de 35 jaar.

Leven in de straat

In de ochtend loop je in een paar minuten naar de Alan Turingschool of de Piet Heinschool, beide om de hoek. Voor de dagelijkse boodschappen is Albert Heijn twee straten verder, en Vomar en SPAR express zijn ook op loopafstand. Het is een levendige buurt waar je snel in het centrum bent, maar ook rust vindt aan het water. De gemeente Amsterdam biedt volop voorzieningen, van musea tot parken.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaars van Amsterdam en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 maart 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 750.000
Prijs per m²€ 7.353
Woonoppervlakte102m²
Perceeloppervlakte3613m²
Bouwjaar1989
EnergielabelC
BuurtWittenburg
WijkOostelijke Eilanden/Kadijken
GemeenteAmsterdam

Locatie

Windroosplein 192, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

5.3
Adriana
14-08-2025
Leuke buurt met tekorten

Ik heb leuke buren en de buurt is leuk. Gemeente komt met schoonmaak te kort, hier en ook de rest van Amsterdan. Het honden beleid wordt hier voor geen meter gerespecteerd en ook niet gecontroleerd!!! Mijn enige nare ervaring hier in de buurt is door Politie niet echt goed afgerond.... IK mis de wal niet en vind jammer dat de Gemeente de woonboot beleid zo belachelijk ingewikkeld maakt.

7.3
Juana Guillen Barrientos
10-08-2025
Tourist en bewoners

Erg leuk aangenaam boeren groetjes en ook jij maakt op hun bloemen genieten veel open plekken waar u mag koffie drinken eten en super leuk buurt omgeving met water als tourist attraction en vervoer. De buren groetjes doen zelfde touristen kletsen en vragen over Straaten buurt musea. Met zeevaart musea ook weekend bezoekers van andere buurten vertellen over wanneer ze waren hier vrienden met mensen dat zijn al weg. Niet makkelijk te parkeren soms is erg druk in de weg en met een winkel beneden parkeer plaatsen zijn als u betaalt. Anders erg druk als politie rijdt jij hoor als de mooie kerk klanken kinderen met hun school leraars lopen. Is puntoresc soms vind jij schilders met hun materiaal. Ik ben sinds een paar maanden verhuisd ik woon beter doordat ik heb meer lucht en ruimte. Veel vogels niets voor niet is genoemd deze buurt de Amazon van Europa.

7.1
Maryam
21-08-2024
Buurtfeestjes brengen ons samen

De buurt hier is leuk en kindvriendelijk, er zijn 2 speeltuinen in de buurt en die zijn groot, ook zijn er genoeg winkels in de buurt en is het een leuke buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Wittenburg

Inwoners2.570
Mannen56%
Vrouwen44%

Woningmarkt

Gegevens uit Wittenburg

Woningvoorraad1.313
Gem. WOZ-waarde€ 486.000
Koopwoningen31%
Huurwoningen69%

Supermarkten

132 binnen 5 km

Albert Heijn
Kleine Wittenburgerstr 18
523m
Vomar
Cornelis Vermuydenstraat 2
568m
SPAR express
Sarphatistraat 225
687m

Scholen

173 binnen 5 km

Alan Turingschool
Basisonderwijs · 264 leerlingen
390m
Piet Hein
Basisonderwijs · 372 leerlingen
423m
Basisschool Oostelijke Eilanden
Basisonderwijs · 434 leerlingen
511m

Veelgestelde vragen

Over Windroosplein 192, Amsterdam

Welk energielabel heeft Windroosplein 192?

De woning aan Windroosplein 192 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €750.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €750.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt, die €531.059 bedraagt voor verkochte woningen. Het appartement is met 102 m² wel 44% groter dan het buurtgemiddelde van 71 m². De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €8.437, wat voor dit appartement neerkomt op €7.353 per m². Dat is relatief gunstig, maar de totale prijs is fors.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,9 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. De buurt is goed bereikbaar per fiets en auto, al kan parkeren lastig zijn.

Wat voor soort buurt is Wittenburg?

Wittenburg is een rustig eiland in Amsterdam met veel water en groen. Het is kindvriendelijk met speeltuinen en winkels. Bewoners waarderen de leuke sfeer en de gemeenschap, maar er zijn ook klachten over hondenpoep en schoonmaak. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Alan Turingschool (390 m) en de Piet Heinschool (423 m). Ook is er een middelbare school, het Montessori Lyceum Pax, op 842 m afstand. De buurt is dus geschikt voor gezinnen met kinderen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement uit 1989. Het is niet zo zuinig als label A, maar ook niet zo duur als label G.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?

Op dit moment staat er slechts één koopwoning te koop in de buurt Wittenburg, namelijk deze. Dat is weinig, wat aangeeft dat de markt krap is. In de afgelopen periode zijn er 17 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 55 dagen.

Makelaars van Amsterdam
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar