De Enk

De Enk, Zutphen

Buurt in Zutphen

De Enk heeft 2.685 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.091 woningen in De EnkMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De EnkOp basis van geregistreerde woningen

De Enk bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Zutphen, in de wijk Leesten De buurt heeft een totaal oppervlakte van 48 hectare, waarvan 47 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03010401. Het postcodegebied is 7207CX-7207LP.

Inwoners

De Enk telt 2.685 inwoners. Hiervan is 50,5% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,8%). De overige leeftijden zijn 20,3% voor '25 tot 45 jaar', 16,0% voor '65 jaar of ouder', 15,6% voor '0 tot 15 jaar' en 13,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,9% is ongehuwd, 45,6% is gehuwd, 8,0% is gescheiden en 2,4% is verweduwd. 2.355 inwoners komen uit Nederland, 125 komen uit Europa en 210 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.095 huishoudens in De Enk. 21,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,2% huishoudens zonder kinderen en 44,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Enk zijn er 2.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.600, wat €800 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.100, wat €300 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van De Enk zijn middelbaar opgeleid. 44,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,1% heeft HBO of WO en 17,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.685 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 1.853 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In De Enk ontvangt 18% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 360 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Enk zijn er 1.091 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €343.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 12% huurwoningen en 88% koopwoningen. Van de woningen is 88% in particulier bezit, 9% in handen van woningcorporaties en 3% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Enk zijn 1990-2000 (99%) en 1950-1970 (0%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in De Enk. De nieuwste aangeboden woning is Henriette Polaklaan 126 door Hemeltjen Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in De Enk.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Enk. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Enk.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Enk.

Energie

In De Enk zijn er 1.098 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (77%), A (19%) en C (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Enk 2.750 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 4% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 950 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 3% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,4 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
1,3 km
Treinstation
4,4 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
2,5 km
Bekijk woningen in De Enk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Enk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
De Enk heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
235Eenpersoonshuishoudens
375Huishoudens zonder kinderen
485Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.100 P.J.gemiddeld per inwoner1% boven landelijk gemiddelde
€36.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over De Enk in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in De Enk

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€468.000
gemiddeld▲ 4,3%
€425.000
mediaan▲ 6,8%
24 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.531
gemiddeldstabiel
€3.582
mediaanstabiel
-9% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
9 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
53
verkopen in afgelopen jaar
130 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Enk
950
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
De Enk
2.750
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over De Enk

Welk type woningen overheerst in De Enk?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (58%).

Hoe duur zijn huizen in De Enk?

Een koopwoning in De Enk werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €471.868 (€3.626 per m²).

Wat voor mensen wonen er in De Enk?

Buurt De Enk telt 2.685 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (35%). Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in De Enk?

Het woningaanbod in De Enk is opvallend zuinig: 96% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 950 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in De Enk?

Vanuit De Enk bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,3 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 4,4 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk