Driehuizen
GelderlandApeldoornWestDriehuizen

Driehuizen, Apeldoorn

Buurt in Apeldoorn

Driehuizen heeft 4.605 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.236 woningen in DriehuizenMomenteel staan er 32 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in DriehuizenOp basis van geregistreerde woningen

Driehuizen bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Apeldoorn, in de wijk West De buurt heeft een totaal oppervlakte van 99 hectare, waarvan 99 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02000205. Het postcodegebied is 7312AA-7314PR.

Inwoners

Driehuizen telt 4.605 inwoners. Hiervan is 49,9% man en 50,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,0%). De overige leeftijden zijn 23,8% voor '65 jaar of ouder', 22,7% voor '25 tot 45 jaar', 13,9% voor '0 tot 15 jaar' en 9,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,6% is ongehuwd, 41,2% is gehuwd, 9,1% is gescheiden en 5,1% is verweduwd. 3.885 inwoners komen uit Nederland, 230 komen uit Europa en 490 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.195 huishoudens in Driehuizen. 37,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,1% huishoudens zonder kinderen en 30,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Driehuizen zijn er 3.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.800, wat €1.400 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.100, wat €2.300 (7%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Driehuizen zijn middelbaar opgeleid. 38,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,0% heeft HBO of WO en 23,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.605 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 3.039 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Driehuizen ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 980 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Driehuizen zijn er 2.236 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €386.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 35% huurwoningen en 65% koopwoningen. Van de woningen is 65% in particulier bezit, 24% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Driehuizen zijn 1950-1970 (30%) en 1925-1950 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Driehuizen. De nieuwste aangeboden woning is Driehuizerweg 21 door Goos Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 43 woningen verkocht in Driehuizen. Een woning werd gemiddeld in 58 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Driehuizen was afgelopen jaar €533.779. Dit is 38% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €386.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.759.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Driehuizen. De meest recentelijke woning is Wolweg 41 aangeboden door www.woonkeus-stedendriehoek.nl. Het afgelopen jaar zijn er 3 woningen verhuurd in Driehuizen. Een aanbod werd gemiddeld in 25 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Driehuizen.

Energie

In Driehuizen zijn er 2.270 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), A (21%) en G (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Driehuizen 2.570 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.120 m³ per jaar 14% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,9 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
1,0 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
2,6 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Driehuizen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Driehuizen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Driehuizen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
815Eenpersoonshuishoudens
705Huishoudens zonder kinderen
675Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.100 P.J.gemiddeld per inwoner8% boven landelijk gemiddelde
€38.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Driehuizen in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Driehuizen

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€429.107
gemiddeld▼ 20,4%
€382.500
mediaan▼ 27,1%
14 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.149
gemiddeld▼ 7,8%
€4.396
mediaanstabiel
-1% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
47
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-1%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Driehuizen
1.120
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Driehuizen
2.570
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Driehuizen

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Driehuizen?

Een koopwoning in Driehuizen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €512.979 (€4.351 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 20%.

Hoe is de bevolking van Driehuizen samengesteld?

Buurt Driehuizen telt 4.605 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%).

Wat zijn de energielabels in Driehuizen?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Driehuizen is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.120 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Driehuizen?

Vanuit Driehuizen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 2,6 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Driehuizen?

Op dit moment vind je in Driehuizen 32 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk