Elst Centrum Noordzijde
Gelderland›Overbetuwe›Elst-Noord›Elst Centrum Noordzijde

Elst Centrum Noordzijde, Overbetuwe – “Rustige buurt”

Buurt in Overbetuwe

7.5
Bewoners geven Elst Centrum Noordzijde een goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Elst Centrum Noordzijde heeft 650 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 423 woningen in Elst Centrum NoordzijdeMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Elst Centrum NoordzijdeOp basis van geregistreerde woningen

Elst Centrum Noordzijde bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Overbetuwe, in de wijk Elst-Noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 15 hectare, waarvan 15 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17340303. Het postcodegebied is 6661CJ-6661ZN.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als goed met een score van 7.5. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Rustige buurt'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Elst Centrum Noordzijde telt 650 inwoners. Hiervan is 43,8% man en 56,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (50,0%). De overige leeftijden zijn 20,8% voor '45 tot 65 jaar', 16,2% voor '25 tot 45 jaar', 7,7% voor '15 tot 25 jaar' en 4,6% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 33,1% is ongehuwd, 36,9% is gehuwd, 11,5% is gescheiden en 17,7% is verweduwd. 570 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 40 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 380 huishoudens in Elst Centrum Noordzijde. 57,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,9% huishoudens zonder kinderen en 13,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Elst Centrum Noordzijde zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.300, wat €8.900 (21%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.500, wat €4.400 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Elst Centrum Noordzijde zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,6% heeft VMBO of MBO 1 en 18,4% heeft HBO of WO.

Van de 650 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 436 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Elst Centrum Noordzijde ontvangt 54% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 310 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Elst Centrum Noordzijde zijn er 423 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €313.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 61% huurwoningen en 39% koopwoningen. Van de woningen is 39% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 33% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Elst Centrum Noordzijde zijn 1950-1970 (37%) en 1990-2000 (26%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Elst Centrum Noordzijde. De nieuwste aangeboden woning is Rijksweg-Noord 7-2EV door Witjes Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 17 woningen verkocht in Elst Centrum Noordzijde. Een woning werd gemiddeld in 67 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Elst Centrum Noordzijde was afgelopen jaar €415.941. Dit is 33% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €313.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.777.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Elst Centrum Noordzijde. De meest recentelijke woning is Dorpsstraat 4B aangeboden door Jansen Makelaars. Het afgelopen jaar zijn er 1 woningen verhuurd in Elst Centrum Noordzijde. Een aanbod werd gemiddeld in 20 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Elst Centrum Noordzijde.

Energie

In Elst Centrum Noordzijde zijn er 293 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (43%), B (19%) en C (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Elst Centrum Noordzijde 1.970 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 23% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 750 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 6% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Oranje Nassaustraat
  • Kleine Molenstraat
  • Van Hogendorpstraat
  • Sint Maartenstraat
  • Prinses Irenestraat
  • Van Limburg Stirumstraat
  • Kostverloren
  • Dillenburg
  • Rijksweg-Noord
  • Chopinstraat
  • Rijksweg-Zuid
  • Mozartstraat
  • Korte Kerkstraat
  • Grote Molenstraat
  • Valburgseweg
  • Dorpsstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,0 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Elst Centrum Noordzijde

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Elst Centrum Noordzijde

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.5
Bewoners geven Elst Centrum Noordzijde een goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Elst Centrum Noordzijde

Praat mee
7.5
Sophia
Samenwonend · Tussenwoning
02-07-2024
Rustige buurt

Op zich prettig wonen. Alleen mensen onderhouden de tuinen en sommige ook de woning slecht, jammer, men beseft niet dat men hier vrij woont, mede door de grote tuinen. Over t algemeen weinig verkeer, centrum is dichtbij, daar volop winkels. Grote diversiteit. 1 maal in de week markt, ook erg fijn. Ik heb voorheen in Arnhem gewoond, een wereld van verschil. Men groet elkaar hier en de sfeer is vriendelijk.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
220Eenpersoonshuishoudens
110Huishoudens zonder kinderen
50Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.500 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€33.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger21% onder landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
67%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Elst Centrum Noordzijde
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Elst-Noord

Cijfers van wijk Elst-Noord vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q3 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▼ 23,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
104
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-7%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Elst Centrum Noordzijde
750
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Elst Centrum Noordzijde
1.970
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Elst Centrum Noordzijde

Wat voor woningen staan er in Elst Centrum Noordzijde?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 81% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (67%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Elst Centrum Noordzijde?

Een koopwoning in Elst Centrum Noordzijde werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €491.246 (€4.257 per m²).

Wie wonen er in Elst Centrum Noordzijde?

Buurt Elst Centrum Noordzijde telt 650 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (50%). Opvallend: 58% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Elst Centrum Noordzijde?

Vanuit Elst Centrum Noordzijde bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 1,0 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen