Steding

Steding, Overbetuwe

Buurt in Overbetuwe

Steding heeft 465 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 237 woningen in StedingMomenteel staan er 4 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in StedingOp basis van geregistreerde woningen

Steding bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Overbetuwe, in de wijk Elst-Noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 10 hectare, waarvan 10 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17340302. Het postcodegebied is 6661CD-6661KC.

Inwoners

Steding telt 465 inwoners. Hiervan is 45,2% man en 54,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (46,2%). De overige leeftijden zijn 19,4% voor '45 tot 65 jaar', 16,1% voor '25 tot 45 jaar', 11,8% voor '0 tot 15 jaar' en 5,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 29,0% is ongehuwd, 43,0% is gehuwd, 6,5% is gescheiden en 22,6% is verweduwd. 400 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 30 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 195 huishoudens in Steding. 46,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,8% huishoudens zonder kinderen en 23,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Steding zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.700, wat €5.500 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.000, wat €3.900 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Steding zijn laagopgeleid. 40,0% heeft VMBO of MBO 1, 32,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 28,0% heeft HBO of WO.

Van de 465 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 344 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (76%), terwijl 24% als zelfstandige actief is. In Steding ontvangt 52% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 220 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Steding zijn er 237 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €355.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. In Steding zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 48% huurwoningen en 52% koopwoningen. Van de woningen is 52% in particulier bezit, 38% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Steding zijn 1950-1970 (36%) en 1980-1990 (22%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Steding. De nieuwste aangeboden woning is Beethovenstraat 13 door Witjes Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 17 woningen verkocht in Steding. Een woning werd gemiddeld in 34 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Steding was afgelopen jaar €644.915. Dit is 82% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €355.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.134.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Steding. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Steding.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Steding.

Energie

In Steding zijn er 151 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (42%), C (23%) en A (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Steding 2.410 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 5% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 930 m³ per jaar 16% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Mahlerstraat
  • Beethovenstraat
  • Lisztstraat
  • Händelstraat
  • Rijksweg-Noord
  • Chopinstraat
  • Mozartstraat
  • Griegstraat
  • Bachstraat
  • Grote Molenstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
1,3 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
0,9 km
Dagverblijf
0,2 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,0 km
Bekijk woningen in Steding

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Steding

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Steding heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
90Eenpersoonshuishoudens
60Huishoudens zonder kinderen
45Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.000 P.J.gemiddeld per inwoner11% onder landelijk gemiddelde
€36.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
76%van de werkenden is in loondienst
24%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Steding
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Elst-Noord

Cijfers van wijk Elst-Noord vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q3 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
48 dagen ▼ 23,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
104
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-7%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Steding
930
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Steding
2.410
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Steding

Welk type woningen overheerst in Steding?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 81% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (42%).

Hoe duur zijn huizen in Steding?

Een koopwoning in Steding werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €491.246 (€4.257 per m²).

Wie wonen er in Steding?

Buurt Steding telt 465 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (46%).

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Steding?

Vanuit Steding bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 0,9 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen