Gildebuurt

Gildebuurt, Eindhoven – “Het is jammer dat er...”

Buurt in Eindhoven

5.4
Bewoners geven Gildebuurt een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Gildebuurt heeft 2.285 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.029 woningen in GildebuurtMomenteel staan er 18 te koop en 10 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in GildebuurtOp basis van geregistreerde woningen

Gildebuurt bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Eindhoven, in de wijk Oud-Woensel De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 21 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07724130. Het postcodegebied is 5612AC-5612WH.

Twee bewoners beoordelen de buurt als voldoende met een score van 5.4. Ze beschrijven het als 'Het is jammer dat er zoveel vuiligheid is en dat de mensen iedere peuk en alle rommel op straat gooien en dat er erg veel wordt vernield. Er slapen regelmatig daklozen onder de balkons en zij laten hun ontlasting en rommel vaak liggen.' en 'Ik woon hier nu 3 maanden als antikraker'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Gildebuurt telt 2.285 inwoners. Hiervan is 60,6% man en 39,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (42,2%). De overige leeftijden zijn 21,0% voor '15 tot 25 jaar', 17,9% voor '45 tot 65 jaar', 13,1% voor '65 jaar of ouder' en 5,5% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 69,1% is ongehuwd, 18,8% is gehuwd, 8,8% is gescheiden en 2,8% is verweduwd. 945 inwoners komen uit Nederland, 460 komen uit Europa en 875 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.155 huishoudens in Gildebuurt. 65,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,1% huishoudens zonder kinderen en 9,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Gildebuurt zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.500, wat €5.900 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.000, wat €2.800 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Gildebuurt zijn middelbaar opgeleid. 44,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,5% heeft VMBO of MBO 1 en 27,5% heeft HBO of WO.

Van de 2.285 inwoners heeft ongeveer 61% betaald werk, wat neerkomt op 1.394 mensen. Dit is 4% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Gildebuurt ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Gildebuurt zijn er 1.029 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €288.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 71% huurwoningen en 29% koopwoningen. Van de woningen is 29% in particulier bezit, 30% in handen van woningcorporaties en 41% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Gildebuurt zijn 1950-1970 (40%) en 1970-1980 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 11 woningen te koop in Gildebuurt. De nieuwste aangeboden woning is Weverstraat 21 door Maas Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 26 woningen verkocht in Gildebuurt. Een woning werd gemiddeld in 35 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Gildebuurt was afgelopen jaar €433.385. Dit is 50% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €288.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.468.

Huurwoningen

Er zijn 4 woningen te huur in Gildebuurt. De meest recentelijke woning is Schoenmakerstraat 39 aangeboden door www.wooniezie.nl. Het afgelopen jaar zijn er 47 woningen verhuurd in Gildebuurt. Een aanbod werd gemiddeld in 22 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Gildebuurt was afgelopen jaar €1.709 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €24 per maand.

Energie

In Gildebuurt zijn er 970 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (26%), B (17%) en A (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Gildebuurt 2.100 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 20% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 950 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 3% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,1 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
1,6 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,0 km
Bekijk woningen in Gildebuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 18 koopwoningen Bekijk 10 huurwoningen
Beoordeel Gildebuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
5.4
Bewoners geven Gildebuurt een voldoende beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
5.3
Marije Lidwien
Samenwonend · Appartement
09-12-2024
Het is jammer dat er zoveel vuiligheid is en dat de mensen iedere peuk en alle rommel op straat gooien en dat er erg veel wordt vernield. Er slapen regelmatig daklozen onder de balkons en zij laten hun ontlasting en rommel vaak liggen.

Het appartement is fijn. De bereikbaarheid van de winkels is prima maar ik snap niet dat de gemeente niet wat meer moeite doet om de buurt voor iedereen fijn te maken. Waarom 6 kappers in de straat en zoveel waterpijpenwinkels en Turkse kledingwinkels. Zorg voor diversiteit! Weinig sociale contacten want de mensen spreken haast geen Nederlands. Gemakzucht van de gemeente Eindhoven?

5.6
Robina Spaans
11-07-2023
Ik woon hier nu 3 maanden als antikraker

Ik vind het een prettige volksbuurt

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
760Eenpersoonshuishoudens
290Huishoudens zonder kinderen
105Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.000 P.J.gemiddeld per inwoner9% onder landelijk gemiddelde
€31.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Gildebuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Gildebuurt

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€501.375
gemiddeld▲ 23,7%
€512.500
mediaan▲ 40,4%
12 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.762
gemiddeld▼ 2,2%
€4.835
mediaan▼ 7,3%
-19% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
35
verkopen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-19%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Gildebuurt
950
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Gildebuurt
2.100
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Gildebuurt

Wat voor woningen staan er in Gildebuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 68% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (78%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Gildebuurt?

Een koopwoning in Gildebuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €420.829 (€4.707 per m²). Daarmee ligt het 19% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 24%.

Hoe is de bevolking van Gildebuurt samengesteld?

Buurt Gildebuurt telt 2.285 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (42%). Opvallend: 66% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat zijn de energielabels in Gildebuurt?

Het woningaanbod in Gildebuurt is opvallend zuinig: 75% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 950 m³ per jaar.