Het Funen

Het Funen, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Het Funen heeft 1.275 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 561 woningen in Het FunenMomenteel staan er 7 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Het FunenOp basis van geregistreerde woningen

Het Funen bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Oostelijke Eilanden/Kadijken De buurt heeft een totaal oppervlakte van 9 hectare, waarvan 7 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363AK06. Het postcodegebied is 1018AH-1018AM.

Inwoners

Het Funen telt 1.275 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,9%). De overige leeftijden zijn 24,3% voor '25 tot 45 jaar', 16,1% voor '0 tot 15 jaar', 13,3% voor '15 tot 25 jaar' en 13,3% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 60,0% is ongehuwd, 31,4% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 2,0% is verweduwd. 655 inwoners komen uit Nederland, 240 komen uit Europa en 385 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 625 huishoudens in Het Funen. 44,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,4% huishoudens zonder kinderen en 32,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Het Funen zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €58.200, wat €16.000 (38%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €46.000, wat €11.100 (32%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Het Funen zijn hoogopgeleid. 67,3% heeft HBO of WO, 19,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 12,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.275 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 931 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Het Funen ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Het Funen zijn er 561 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €733.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 38% huurwoningen en 62% koopwoningen. Van de woningen is 63% in particulier bezit, 31% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Het Funen zijn 2000-2010 (97%) en 1925-1950 (1%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Het Funen. De nieuwste aangeboden woning is Funenpark 421 door Van Bruggen op Funda. Afgelopen jaar zijn er 32 woningen verkocht in Het Funen. Een woning werd gemiddeld in 43 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Het Funen was afgelopen jaar €746.531. Dit is 2% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €733.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €8.581.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Het Funen. De meest recentelijke woning is Cruquiuskade 151 aangeboden door Amstelland Makelaars B.V. op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 72 woningen verhuurd in Het Funen. Een aanbod werd gemiddeld in 19 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Het Funen was afgelopen jaar €2.750 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €30 per maand.

Energie

In Het Funen zijn er 382 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (54%), A+ (24%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Het Funen 2.430 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 5% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 610 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 24% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Cruquiuskade
  • Keerwal
  • Frans de Wollantstraat
  • Funenpark

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
2,4 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
1,9 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Het Funen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Het Funen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Het Funen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
280Eenpersoonshuishoudens
140Huishoudens zonder kinderen
205Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€46.000 P.J.gemiddeld per inwoner32% boven landelijk gemiddelde
€58.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger38% boven landelijk gemiddelde
77%van de werkenden is in loondienst
23%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Het Funen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Het Funen

Huurprijs · Q4 2026
€2.950
gemiddeld▲ 3,2%
€2.950
mediaanstabiel
8 verhuringen · t.o.v. Q3 2026
€/m² huur · Q4 2026
€32,1
gemiddeld▲ 6,2%
€32,1
mediaanstabiel
+25% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▲ 599,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verkopen in afgelopen jaar
90 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+42%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
17 dagen ▼ 76,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
58
verhuringen in afgelopen jaar
86 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+25%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Het Funen
610
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Het Funen
2.430
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Het Funen

Wat voor woningen staan er in Het Funen?

De woningvoorraad is relatief jong — 99% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (99%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Het Funen?

Een koopwoning in Het Funen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €748.909 (€8.894 per m²). Daarmee ligt het 42% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Het Funen?

Een huurwoning in Het Funen kostte gemiddeld €2.690 per maand (€32 per m²). Dat is 25% boven het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Het Funen?

Buurt Het Funen telt 1.275 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Het Funen?

Het woningaanbod in Het Funen is opvallend zuinig: 98% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 610 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Het Funen?

Vanuit Het Funen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,9 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen