Holendrecht-Zuid
Noord-Holland›Amsterdam›Holendrecht›Holendrecht-Zuid

Holendrecht-Zuid, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Holendrecht-Zuid heeft 4.255 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.833 woningen in Holendrecht-ZuidMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Holendrecht-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Holendrecht-Zuid bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Holendrecht De buurt heeft een totaal oppervlakte van 37 hectare, waarvan 37 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363TJ03. Het postcodegebied is 1106HX-1106XZ.

Inwoners

Holendrecht-Zuid telt 4.255 inwoners. Hiervan is 46,1% man en 53,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,7%). De overige leeftijden zijn 26,6% voor '25 tot 45 jaar', 18,1% voor '0 tot 15 jaar', 14,6% voor '15 tot 25 jaar' en 14,0% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 67,3% is ongehuwd, 16,0% is gehuwd, 14,5% is gescheiden en 2,1% is verweduwd. 625 inwoners komen uit Nederland, 255 komen uit Europa en 3.370 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.040 huishoudens in Holendrecht-Zuid. 47,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 13,0% huishoudens zonder kinderen en 39,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Holendrecht-Zuid zijn er 3.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €29.900, wat €12.300 (29%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €23.800, wat €11.100 (32%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Holendrecht-Zuid zijn laagopgeleid. 42,9% heeft VMBO of MBO 1, 36,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 20,5% heeft HBO of WO.

Van de 4.255 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 2.723 mensen. Dit is 8% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Holendrecht-Zuid ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 510 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Holendrecht-Zuid zijn er 1.833 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €284.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 87% huurwoningen en 13% koopwoningen. Van de woningen is 13% in particulier bezit, 83% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Holendrecht-Zuid zijn 1970-1980 (96%) en 1990-2000 (4%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Holendrecht-Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Opijnenhof 49 door REMAX Uw Makelaar op Funda. Afgelopen jaar zijn er 62 woningen verkocht in Holendrecht-Zuid. Een woning werd gemiddeld in 50 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Holendrecht-Zuid was afgelopen jaar €339.339. Dit is 19% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €284.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.407.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Holendrecht-Zuid. De meest recentelijke woning is Randwijkhof 83 aangeboden door LV Housing op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 12 woningen verhuurd in Holendrecht-Zuid. Een aanbod werd gemiddeld in 18 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Holendrecht-Zuid.

Energie

In Holendrecht-Zuid zijn er 1.253 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A+ (41%), A (35%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Holendrecht-Zuid 2.030 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 20% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 870 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Opheusdenhof
  • Randwijkhof
  • Meibergpad
  • Abcouderpad
  • Millingenhof
  • Meerkerkdreef
  • Holendrechtdreef
  • Meernhof
  • Ophemerthof
  • Ommerenhof
  • Oudenrijnlaan
  • Opijnenhof
  • Ruiseveenpad
  • Rhenenhof
  • Ochtenhof
  • Renkumhof
  • Montfoorthof

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
0,9 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
1,7 km
Bekijk woningen in Holendrecht-Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Holendrecht-Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Holendrecht-Zuid heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
965Eenpersoonshuishoudens
265Huishoudens zonder kinderen
810Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€23.800 P.J.gemiddeld per inwoner32% onder landelijk gemiddelde
€29.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger29% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
64%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Holendrecht-Zuid
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Holendrecht-Zuid

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▼ 32,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
56
verkopen in afgelopen jaar
72 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Holendrecht-Zuid
870
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Holendrecht-Zuid
2.030
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Holendrecht-Zuid

Uit wat voor huizen bestaat Holendrecht-Zuid?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 95% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (96%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Holendrecht-Zuid?

Een koopwoning in Holendrecht-Zuid werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €339.804 (€4.755 per m²). Daarmee ligt het 36% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Holendrecht-Zuid samengesteld?

Buurt Holendrecht-Zuid telt 4.255 inwoners. Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Holendrecht-Zuid?

Het woningaanbod in Holendrecht-Zuid is opvallend zuinig: 97% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 870 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Holendrecht-Zuid?

Vanuit Holendrecht-Zuid bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 0,9 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen