Java en omgeving
Overijssel›Almelo›Binnenstad›Java en omgeving

Java en omgeving, Almelo

Buurt in Almelo

Java en omgeving heeft 980 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 593 woningen in Java en omgevingMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Java en omgevingOp basis van geregistreerde woningen

Java en omgeving bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Almelo, in de wijk Binnenstad De buurt heeft een totaal oppervlakte van 16 hectare, waarvan 15 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01411003. Het postcodegebied is 7607BC-7607XX.

Inwoners

Java en omgeving telt 980 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,6%). De overige leeftijden zijn 27,6% voor '45 tot 65 jaar', 17,9% voor '65 jaar of ouder', 12,8% voor '15 tot 25 jaar' en 12,2% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 56,6% is ongehuwd, 25,0% is gehuwd, 12,8% is gescheiden en 5,6% is verweduwd. 720 inwoners komen uit Nederland, 90 komen uit Europa en 170 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 565 huishoudens in Java en omgeving. 54,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 17,7% huishoudens zonder kinderen en 28,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Java en omgeving zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €27.800, wat €14.400 (34%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €23.900, wat €11.000 (32%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Java en omgeving zijn middelbaar opgeleid. 56,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,5% heeft VMBO of MBO 1 en 11,3% heeft HBO of WO.

Van de 980 inwoners heeft ongeveer 60% betaald werk, wat neerkomt op 588 mensen. Dit is 12% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Java en omgeving ontvangt 38% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 160 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Java en omgeving zijn er 593 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €195.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 72% huurwoningen en 28% koopwoningen. Van de woningen is 28% in particulier bezit, 44% in handen van woningcorporaties en 28% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Java en omgeving zijn 1900-1925 (45%) en 1980-1990 (15%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Java en omgeving. De nieuwste aangeboden woning is Beldsteeg 3 door Team Sanders Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 14 woningen verkocht in Java en omgeving. Een woning werd gemiddeld in 26 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Java en omgeving was afgelopen jaar €271.357. Dit is 39% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €195.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.635.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Java en omgeving. De meest recentelijke woning is Beatrixstraat 15-7 aangeboden door www.woninghuren.nl. Het afgelopen jaar zijn er 12 woningen verhuurd in Java en omgeving. Een aanbod werd gemiddeld in 32 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Java en omgeving.

Energie

In Java en omgeving zijn er 458 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn E (27%), A (26%) en C (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Java en omgeving 2.110 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 17% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 850 m³ per jaar 6% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Brugstraat
  • Noorderstraat
  • Beatrixstraat
  • Sluiskade Zuidzijde
  • Boddenstraat
  • Sumatraplein
  • Hoge Es
  • Celebespad
  • Sumatrastraat
  • Prins Bernhardstraat
  • Celebesstraat
  • Emmastraat
  • Borneostraat
  • Prins Hendrikstraat
  • Smidsteeg
  • Hantermansstraat
  • Lagebeldsweg
  • Julianastraat
  • Hogebeldsweg
  • Hantermansdwarsstraat
  • Hantermansdwarsgang
  • Wilhelminastraat

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,8 km
Ziekenhuis
4,1 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
1,7 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Java en omgeving

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Java en omgeving

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Java en omgeving heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
305Eenpersoonshuishoudens
100Huishoudens zonder kinderen
160Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€23.900 P.J.gemiddeld per inwoner32% onder landelijk gemiddelde
€27.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger34% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
60%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Java en omgeving
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Java en omgeving

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
24
verkopen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-51%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Java en omgeving
850
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Java en omgeving
2.110
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Java en omgeving

Wat voor woningen staan er in Java en omgeving?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 64% van de woningen is van vóór 1945.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Java en omgeving?

Een koopwoning in Java en omgeving werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €260.438 (€2.745 per m²). Daarmee ligt het 51% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Java en omgeving samengesteld?

Buurt Java en omgeving telt 980 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Opvallend: 54% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat zijn de energielabels in Java en omgeving?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Java en omgeving is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 850 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Java en omgeving?

Vanuit Java en omgeving bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,0 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,7 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen