Kleurenbuurt
Zuid-Holland›Rijswijk›Wijk 06›Kleurenbuurt

Kleurenbuurt, Rijswijk – “het is een mooie gro...”

Buurt in Rijswijk

7.9
Bewoners geven Kleurenbuurt een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Kleurenbuurt heeft 2.705 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.557 woningen in KleurenbuurtMomenteel staan er 25 te koop en 8 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KleurenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Kleurenbuurt bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Rijswijk, in de wijk Wijk 06 De buurt heeft een totaal oppervlakte van 27 hectare, waarvan 27 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06030642. Het postcodegebied is 2284AA-2285SC.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.9. Ze beschrijven het als 'het is een mooie groene buurt met middelbare en basisscholen' en 'Rustig maar achteruit gang'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Kleurenbuurt telt 2.705 inwoners. Hiervan is 48,6% man en 51,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,9%). De overige leeftijden zijn 28,8% voor '65 jaar of ouder', 21,1% voor '45 tot 65 jaar', 13,1% voor '0 tot 15 jaar' en 7,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,3% is ongehuwd, 30,5% is gehuwd, 12,9% is gescheiden en 6,5% is verweduwd. 1.485 inwoners komen uit Nederland, 325 komen uit Europa en 900 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.560 huishoudens in Kleurenbuurt. 55,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,8% huishoudens zonder kinderen en 22,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kleurenbuurt zijn er 2.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.600, wat €4.600 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.100, wat €800 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kleurenbuurt zijn hoogopgeleid. 41,5% heeft HBO of WO, 37,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 20,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.705 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 1.812 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Kleurenbuurt ontvangt 35% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 690 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kleurenbuurt zijn er 1.557 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €264.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 70% huurwoningen en 30% koopwoningen. Van de woningen is 30% in particulier bezit, 22% in handen van woningcorporaties en 48% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kleurenbuurt zijn 1970-1980 (64%) en 1950-1970 (29%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 22 woningen te koop in Kleurenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Steenvoordelaan 157 door Olsthoorn NVM Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 64 woningen verkocht in Kleurenbuurt. Een woning werd gemiddeld in 55 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kleurenbuurt was afgelopen jaar €318.344. Dit is 21% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €264.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.216.

Huurwoningen

Er zijn 8 woningen te huur in Kleurenbuurt. De meest recentelijke woning is van Vredenburchweg 883 aangeboden door De Bruyn & Tak. Het afgelopen jaar zijn er 57 woningen verhuurd in Kleurenbuurt. Een aanbod werd gemiddeld in 46 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Kleurenbuurt was afgelopen jaar €1.286 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €16 per maand.

Energie

In Kleurenbuurt zijn er 1.326 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (38%), D (18%) en E (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kleurenbuurt 2.230 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 13% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 980 m³ per jaar 23% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Steenvoordelaan
  • Terracottastraat
  • Prinses Beatrixlaan
  • Hoogkamerlaan
  • Purperstraat
  • van Vredenburchweg
  • Regenbooglaan
  • Vermiljoenstraat
  • Generaal Spoorlaan
  • Hilvoordestraat
  • Karmozijnstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
3,0 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
1,3 km
Middelbare school
0,4 km

Woningaanbod in Kleurenbuurt

Bekijk woningen in Kleurenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kleurenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.9
Bewoners geven Kleurenbuurt een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Kleurenbuurt

Praat mee
10
Cartesius
Gezin · Appartement
13-10-2025
het is een mooie groene buurt met middelbare en basisscholen

het is de mooiste buurt ooit

5.8
Yvonne De blij
25-08-2023
Rustig maar achteruit gang

Rustige buurt groen huizen zijn alleen slecht en moeten nog aan gepakt worden multicultureel div leeftijden Redelijk aantal kids div leeftijden alleen schort het aan goede leuke speelplekken de toestellen die er zijn zijn oud niet uitdagend en aan vervanging toe. Een soort buurthuis zou echt leuk zijn voor jong en oud

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
860Eenpersoonshuishoudens
355Huishoudens zonder kinderen
345Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.100 P.J.gemiddeld per inwoner2% onder landelijk gemiddelde
€37.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
67%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kleurenbuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kleurenbuurt

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen stabiel
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
62
verkopen in afgelopen jaar
89 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-40%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
58 dagen ▲ 6,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
42
verhuringen in afgelopen jaar
85 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-45%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kleurenbuurt
980
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kleurenbuurt
2.230
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kleurenbuurt

Uit wat voor huizen bestaat Kleurenbuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 99% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (95%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Kleurenbuurt?

Een koopwoning in Kleurenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €317.484 (€3.815 per m²). Daarmee ligt het 40% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoeveel kost huren in Kleurenbuurt?

Een huurwoning in Kleurenbuurt kostte gemiddeld €1.188 per maand (€15 per m²). Dat is 45% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Kleurenbuurt?

Buurt Kleurenbuurt telt 2.705 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Opvallend: 55% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Kleurenbuurt?

Vanuit Kleurenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 1,2 km, een basisschool op 1,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Kleurenbuurt?

Op dit moment vind je in Kleurenbuurt 25 koopwoningen en 8 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen