Kloosterveste
Drenthe›Assen›Kloosterveen›Kloosterveste

Kloosterveste, Assen

Buurt in Assen

Kloosterveste heeft 900 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 440 woningen in KloostervesteMomenteel staan er 8 te koop en 5 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KloostervesteOp basis van geregistreerde woningen

Kloosterveste bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Assen, in de wijk Kloosterveen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 15 hectare, waarvan 13 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01060800. Het postcodegebied is 9408MA-9408MW.

Inwoners

Kloosterveste telt 900 inwoners. Hiervan is 45,0% man en 55,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,4%). De overige leeftijden zijn 29,4% voor '65 jaar of ouder', 20,0% voor '45 tot 65 jaar', 13,3% voor '0 tot 15 jaar' en 8,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,2% is ongehuwd, 33,3% is gehuwd, 9,4% is gescheiden en 9,4% is verweduwd. 775 inwoners komen uit Nederland, 30 komen uit Europa en 90 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 395 huishoudens in Kloosterveste. 38,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,4% huishoudens zonder kinderen en 31,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kloosterveste zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.200, wat €4.000 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.400, wat €3.500 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kloosterveste zijn hoogopgeleid. 55,0% heeft HBO of WO, 45,0% heeft VMBO of MBO 1 en 0,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4.

Van de 900 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 657 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (91%), terwijl 9% als zelfstandige actief is. In Kloosterveste ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 240 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kloosterveste zijn er 440 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €309.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. In Kloosterveste zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 47% huurwoningen en 53% koopwoningen. Van de woningen is 53% in particulier bezit, 19% in handen van woningcorporaties en 28% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kloosterveste zijn 2010-2020 (47%) en 2000-2010 (47%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 8 woningen te koop in Kloosterveste. De nieuwste aangeboden woning is Westerwal 16 door Oosting Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 23 woningen verkocht in Kloosterveste. Een woning werd gemiddeld in 28 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kloosterveste was afgelopen jaar €359.022. Dit is 16% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €309.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.264.

Huurwoningen

Er zijn 3 woningen te huur in Kloosterveste. De meest recentelijke woning is Terreplein 71 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Het afgelopen jaar zijn er 9 woningen verhuurd in Kloosterveste. Een aanbod werd gemiddeld in 61 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Kloosterveste was afgelopen jaar €1.344 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €13 per maand.

Energie

In Kloosterveste zijn er 365 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (62%), A++ (15%) en A+++ (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kloosterveste 2.180 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 15% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 530 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 34% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Terreplein
  • Westerwal
  • Gildestraat
  • Schoolstraat
  • Zuidergracht
  • Leergang
  • Rondgang
  • Zuiderkade
  • Kloosterveste
  • Noorderplantsoen
  • Zuiderpoort
  • Traverse
  • Oostergracht
  • Oosterwal
  • Noorderpoort

Voorzieningen

Huisarts
0,3 km
Apotheek
0,2 km
Ziekenhuis
4,4 km
Supermarkt
0,2 km
Treinstation
5,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
3,4 km
Bekijk woningen in Kloosterveste

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kloosterveste

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Kloosterveste heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
150Eenpersoonshuishoudens
120Huishoudens zonder kinderen
125Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.400 P.J.gemiddeld per inwoner10% onder landelijk gemiddelde
€38.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% onder landelijk gemiddelde
91%van de werkenden is in loondienst
9%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kloosterveste
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kloosterveste

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
29 dagen ▼ 83,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
101 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
61 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
9
verhuringen in afgelopen jaar
109 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-41%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kloosterveste
530
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kloosterveste
2.180
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kloosterveste

Uit wat voor huizen bestaat Kloosterveste?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (55%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Kloosterveste?

Een koopwoning in Kloosterveste werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €363.225 (€3.607 per m²). Daarmee ligt het 31% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat zijn de energielabels in Kloosterveste?

Het woningaanbod in Kloosterveste is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 530 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Kloosterveste?

Vanuit Kloosterveste bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,2 km, een huisarts op 0,3 km, een treinstation op 5,3 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Kloosterveste?

Op dit moment vind je in Kloosterveste 8 koopwoningen en 5 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen