Geef feedback Meld een probleem
Buurt in BoxtelLennisheuvel
Noord-Brabant›Boxtel›Lennisheuvel›Lennisheuvel

Buurt Lennisheuvel

Gemeente Boxtel

Lennisheuvel heeft 820 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 312 woningen in LennisheuvelMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LennisheuvelOp basis van geregistreerde woningen

Lennisheuvel bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Boxtel, in de wijk Lennisheuvel. De buurt heeft een totale oppervlakte van 47 hectare, waarvan 47 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07570100. Het postcodegebied is 5281EB-5281SN.

Inwoners

Lennisheuvel telt 820 inwoners. Hiervan is 52,4% man en 47,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,7%). De overige leeftijden zijn 20,7% voor '65 jaar of ouder', 18,3% voor '0 tot 15 jaar', 18,3% voor '25 tot 45 jaar' en 11,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,7% is ongehuwd, 43,3% is gehuwd, 6,7% is gescheiden en 4,3% is verweduwd. 740 inwoners komen uit Nederland, 45 komen uit Europa en 35 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 320 huishoudens in Lennisheuvel. 20,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,9% huishoudens zonder kinderen en 43,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Lennisheuvel zijn er 700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.100, wat €900 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.800, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Lennisheuvel zijn middelbaar opgeleid. 43,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,5% heeft HBO of WO en 21,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 820 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 623 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Lennisheuvel ontvangt 22% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Lennisheuvel zijn er 312 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €545.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 13% huurwoningen en 87% koopwoningen. Van de woningen is 88% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Lennisheuvel zijn 1990-2000 (22%) en 1980-1990 (21%).

Huizen te koop in Lennisheuvel

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Lennisheuvel. De nieuwste aangeboden woning is Mijlstraat 66 door Coppelmans Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 9 woningen verkocht in Lennisheuvel. Een woning werd gemiddeld in 36 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Lennisheuvel was afgelopen jaar €779.333. Dit is 43% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €545.000. De gemiddelde vraagprijs per m² woonoppervlak is €3.648.

Huurwoningen in Lennisheuvel

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Lennisheuvel. De meest recentelijke woning is Pastoor Mandersstraat 9 aangeboden door www.thuispoort.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Lennisheuvel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Lennisheuvel.

Energie

In Lennisheuvel zijn er 152 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (38%), B (20%) en C (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Lennisheuvel 3.690 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 45% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 980 m³ per jaar 23% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Ploeg
  • Het Gescheurd Hemd
  • Spade
  • Eg
  • Rigtpad
  • Brede Heide
  • Pastoor Tilmanstraat
  • Armehoefstraat
  • Lennisheuvel
  • Dorsvlegel
  • Runmolen
  • Mijlstraat
  • Greep
  • Pastoor Mandersstraat

Voorzieningen

Huisarts
3,5 km
Apotheek
3,4 km
Ziekenhuis
3,8 km
Supermarkt
3,3 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
3,1 km
Beoordeel Lennisheuvel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Lennisheuvel heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
65Eenpersoonshuishoudens
115Huishoudens zonder kinderen
140Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.800 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€43.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Lennisheuvel
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Boxtel

Cijfers van gemeente Boxtel vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen ▼ 40,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
375
verkopen in afgelopen jaar
150 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+11%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen ▼ 43,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
24
verhuringen in afgelopen jaar
122 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-28%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Lennisheuvel
980
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Lennisheuvel
3.690
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Lennisheuvel

Hoe ziet de woningvoorraad in Lennisheuvel eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (48%).

Wat kost een koopwoning in Lennisheuvel?

Een koopwoning in Lennisheuvel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €576.712 (€4.060 per m²). Daarmee ligt het 11% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Lennisheuvel?

Een huurwoning in Lennisheuvel kostte gemiddeld €1.355 per maand (€16 per m²). Dat is 28% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Lennisheuvel samengesteld?

Buurt Lennisheuvel telt 820 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%). Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Lennisheuvel?

Het woningaanbod in Lennisheuvel is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 980 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Lennisheuvel?

Vanuit Lennisheuvel bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,3 km, een huisarts op 3,5 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Woningen Beoordeel jouw buurt
Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen