Lunterse Veld
Gelderland›Ede›Lunteren›Lunterse Veld

Lunterse Veld, Ede

Buurt in Ede

Lunterse Veld heeft 1.325 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 416 woningen in Lunterse VeldMomenteel staan er 3 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Lunterse VeldOp basis van geregistreerde woningen

Lunterse Veld bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ede, in de wijk Lunteren De buurt heeft een totaal oppervlakte van 878 hectare, waarvan 878 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02284033. Het postcodegebied is 6741AJ-6741ZX.

Inwoners

Lunterse Veld telt 1.325 inwoners. Hiervan is 52,8% man en 46,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,2%). De overige leeftijden zijn 20,4% voor '25 tot 45 jaar', 18,9% voor '0 tot 15 jaar', 17,0% voor '15 tot 25 jaar' en 16,2% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 47,9% is ongehuwd, 45,3% is gehuwd, 3,4% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 1.190 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 50 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 480 huishoudens in Lunterse Veld. 31,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,1% huishoudens zonder kinderen en 41,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Lunterse Veld zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.200, wat €1.000 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.800, wat €1.100 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Lunterse Veld zijn middelbaar opgeleid. 41,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,1% heeft VMBO of MBO 1 en 20,6% heeft HBO of WO.

Van de 1.325 inwoners heeft ongeveer 83% betaald werk, wat neerkomt op 1.100 mensen. Dit is 11% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (61%), terwijl 39% als zelfstandige actief is. In Lunterse Veld ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 190 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Lunterse Veld zijn er 416 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €823.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 19% huurwoningen en 81% koopwoningen. Van de woningen is 81% in particulier bezit en 19% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Lunterse Veld zijn 2000-2010 (16%) en 1925-1950 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Lunterse Veld. De nieuwste aangeboden woning is Bisschoperf 15 door Domicilie Makelaars op Pararius. Afgelopen jaar zijn er 15 woningen verkocht in Lunterse Veld. Een woning werd gemiddeld in 110 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Lunterse Veld was afgelopen jaar €1.380.333. Dit is 68% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €823.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €6.480.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Lunterse Veld. Het afgelopen jaar zijn er 7 woningen verhuurd in Lunterse Veld. Een aanbod werd gemiddeld in 53 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Lunterse Veld.

Energie

In Lunterse Veld zijn er 229 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (22%), A+++ (15%) en C (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Lunterse Veld 4.530 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 78% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.420 m³ per jaar 78% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Barneveldseweg
  • Broeksteeg
  • Blankespoorsedijk
  • Meulunterse Engweg
  • Bisschopweg
  • Kijkveld
  • Ruitenbeekweg
  • Meulunterseweg
  • Dorpsstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
6,8 km
Supermarkt
1,6 km
Treinstation
1,9 km
Dagverblijf
1,6 km
Basisschool
1,6 km
Middelbare school
4,8 km
Bekijk woningen in Lunterse Veld

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Lunterse Veld

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Lunterse Veld heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
150Eenpersoonshuishoudens
130Huishoudens zonder kinderen
200Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.800 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€43.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
61%van de werkenden is in loondienst
39%van de werkenden is zelfstandig
83%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Lunterse Veld
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Lunteren

Cijfers van wijk Lunteren vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen ▲ 17,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
334
verkopen in afgelopen jaar
212 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+36%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
29 dagen ▲ 7,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verhuringen in afgelopen jaar
96 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Lunterse Veld
1.420
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Lunterse Veld
4.530
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Lunterse Veld

Wat voor woningen staan er in Lunterse Veld?

De woningvoorraad is relatief jong — 55% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (60%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Lunterse Veld?

Een koopwoning in Lunterse Veld werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €720.787 (€4.916 per m²). Daarmee ligt het 36% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Lunterse Veld?

Een huurwoning in Lunterse Veld kostte gemiddeld €1.652 per maand (€20 per m²). Dat is 23% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Lunterse Veld?

Buurt Lunterse Veld telt 1.325 inwoners. Veel gezinnen: 42% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Lunterse Veld?

Het woningaanbod in Lunterse Veld is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.420 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Lunterse Veld?

Vanuit Lunterse Veld bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,6 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 1,9 km, een basisschool op 1,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen